VIDEO: Více než 70 lidí zemřelo při sebevražedném atentátu v pákistánském chrámu

VIDEO: Více než 70 lidí zemřelo při sebevražedném atentátu v pákistánském chrámu
Autor: Flickr.com|Popisek: výbuch
16 / 02 / 2017, 17:15

Sebevražedný atentátník zabil nejméně 70 lidí v pákistánském chrámu, informoval server Geo.tv.

Sebevražedný atentátník dnes zaútočil na súfistický chrám Lal Shahbaz Qalandar v pákistánském městě Sehwan Sharif a zabil nejméně 70 lidí, další stovka lidí je zraněna. Číslo však zřejmě není konečné.

Podle serveru Geo.tv se atentátník do chrámu, kde byly v tu dobu stovky lidí, dostal nepozorovaně skrz zlatou bránu. Tam se potom, co podle serveru RT.com hodil do davu granát, odpálil. Následovala tlačenice šokovaných lidí, kteří se chtěli dostat ven z chrámu.

Policie ve městě Sehwan sharif potvrdila, že se jednalo o sebevražedný útok. Policie zatím nesdělila, jestli za útokem stojí nějaká teroristická organizace, nicméně na súfisty, jakožto odpadlíky islámu, útočil v minulosti Islámský stát. Například v listopadu 2016 vybuchla bomba Šáh Núrání v centrálním Pákistánu a zabila 52 lidí.

 

psali jsme:

Při dvou výbuších blízko kábulského parlamentu zemřelo nejméně 30 lidí

Sebevražedný atentátník vrazil autem s výbušninami na kontrolní stanoviště blízko letiště v Mogadishu. Téměř zničil blízký hotel a zabil 12 lidi

 

Zdroj: geo.tv, rt.com,youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace