VIDEO: Sovětští vojáci po osvobození Osvětimi: Viděli jsme jen chodící kostry

VIDEO: Sovětští vojáci po osvobození Osvětimi: Viděli jsme jen chodící kostry
Autor: Flickr.com|Popisek: Osvětim
28 / 01 / 2017, 16:00

27. ledna 1945 byl osvobozen vojsky Rudé armády koncentrační tábor Osvětim.

Osvětimská továrna na smrt zůstává smutným mementem a zároveň symbolem toho, kam až byli schopni zajít nacisté ve své vyhlazovací politice. 

Vojákům Rudé armády se 27. ledna 1945 naskytl šokující pohled na zubožené vězně. Někteří z nich nevážili ani 40 kilo. Podle některých vojáků to byli ,,chodící kostry", apatické a bez duše.

Osvobození se nakonec dočkalo necelých 8 000 zubožených vězňů. I když nacisté v lednu 1945 viděli bezvýchodnost své situace na válečných frontách, ještě V polovině ledna 1945 poslali asi 60 tisíc vězňů na takzvané pochody smrti, při nichž jich až 15 tisíc zemřelo.

Jen těsně před osvobozením tábora v Osvětimi nacisté vyhodili do povětří plynové komory a krematoria. Celkem v Osvětimi-Březince zahynulo přes 1,1 milionu lidí, z toho většina Židů.

 

psali jsme:

V mnichovském Institutu Maxe Plancka se našly ostatky obětí ,,Anděla smrti" Josefa Mengeleho

Máme dnes trestat devadesátileté bývalé nacisty? Ano, byť jen symbolicky

 

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace