VIDEO: Voják měl ve tváři zaražený granát. Kolumbijští lékaři ho museli vyoperovat

VIDEO: Voják měl ve tváři zaražený granát. Kolumbijští lékaři ho museli vyoperovat
Autor: redakční databáze|Popisek: granát
15 / 06 / 2016, 18:45

V Kolumbii se stala kuriózní a zároveň nebezpečná nehoda: dvacetiletému vojákovi se zarazil granát do tváře, když jinému vojákovi selhal granátomet.

Kolumbijským lékařům se podařil doslova husarský kousek. Odstranili z tváře vojáka neodjištěný granát, který mohl každou chvíli explodovat. Ten se dostal do tváře Leandra José Luny špatnou manipulací s granátometem, který obsluhoval jeho kolega.

Událost, která mohla skončit tragicky, se stala 5. června. Luna musel být ihned převezen do bogotské vojenské nemocnice, kde se podrobil riskantnímu zákroku. Voják byl převážen v autě, protože armáda se obávala, že v helikoptéře by mohl granát vybuchnout. 

Poté, co byl granát úspěšně z vojákovy tváře vyoperován, byl předán specializovanému pracovníkovi na výbušniny, který záhy granát zneškodnil. Luna je po zákroku v pořádku a čeká ho ještě náročná rekonstrukce obličeje.

Zdroj: dailycaller.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace