VIDEO: Vojenský nadšenec sám opravil sovětský tank a prodal ho úspěšně na eBayi

VIDEO: Vojenský nadšenec sám opravil sovětský tank a prodal ho úspěšně na eBayi
Autor: Flickr.com|Popisek: tank
19 / 02 / 2017, 18:30

Britský mechanik a milovník tanků opravil tank, který nabídl internetové aukční síni eBay.

Třiadvacetiletý Joe Hewes z britského Leicesteru má netradičního koníčka. Opravuje a sbírá válečnou techniku, zejména tanky. Jeden takový, sovětský T-54, sám zprovoznil. Nefunkční tank, který získal jako nepojízdné vozidlo, osadil pásy a podařilo se mu i ,,nahodit" motor

.„Koupil jsem ho, aniž bych věděl, že někdy ještě může fungovat, ale podařilo se mi ho spravit, nastartovat motor a dát mu nové pásy, i když jsem měl s opravou zpočátku problémy,“ říká mladý vojenský nadšenec.

Z legrace se pak rozhodl funkční tank nabídnout na eBay, mezinárodní internetovou aukční síň, i když věděl, že tank může být již předem z prodeje vyřazen. „Nabídl jsem tank tak trochu z legrace ke koupi na portálu eBay. Byl jsem přesvědčený, že inzerát odstraní, protože technicky vzato jde o funkční válečný stroj,“ řekl Hewes.

K jeho překvapení však inzerát stažen nebyl a dokonce se tank, který pochází z Iráku, rychle prodal za 30 000 liber. Koupily jej britské ozbrojené síly.

 

psali jsme:

VIDEO: Co dokáže účinně zastavit jedoucí tank? Podívejte se na video

 

Zdroj: express.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace