Video: Výbuch bezpečnostního boxu živě!

Video: Výbuch bezpečnostního boxu živě!
Autor: Phobos|Popisek: bezpečnostní box
04 / 05 / 2018, 15:00

Nevíte, kam uložit větší obnos peněz? Víte, jak fungují bezpečnostní boxy? Naše reportérka se byla podívat do zákulisí společnosti Phobos a nechala jeden z kufříků vybuchnout!

Celý bezpečnostní systém se skládá z vlastního bezpečnostního boxu a stojanu, ve kterém jsou bezpečnostní boxy uloženy po dobu přepravy i po dobu jejich uložení. Stojany jsou nedílnou součástí systému a kromě podílu na vlastní funkci boxů také zajišťují jejich napájení a dobíjení.

Ochrana je u boxu zajišťována mechanicky – box je vyroben z ocelového plechu o tloušťce 1 mm, který je povrchově upraven nátěrem tvrzeným při vysoké teplotě, a také elektronicky – pomocí čidel a detektorů aktivujících barvicí destrukční systém bezpečnostního boxu. Elektronický systém zabezpečuje aktivaci barvícího systému při pokusu o násilné vniknutí do boxu a umožňuje nastavení času – tzv. chodníkového času. A jak takový výbuch vypadá? Na to se podívejte ve videu!

Znehodnocení se provádí barvícím kouřem – obsah boxu je obarven pomocí dýmovnic. Je to nejběžnější používaný způsob znehodnocení peněz. Část dýmu uniká ven a lze snáze identifikovat místo činu.

Pokud jsou bankovky zabalené ve fóliích, dojde k částečnému roztavení jejich obalu a dým, který je do prostoru vháněn pod tlakem pronikne i mezi bankovky. Bezpečnostní box PHB02Mi je vybaven systémem sledování pomocí GPS a dálkovou komunikací pomocí GSM a tak je možno jeho činnost ovlivňovat z dispečerského střediska. Pro sledování manipulace s bezpečnostním boxem se veškeré události a záznamy o manipulaci ukládají do vnitřní paměti s kapacitou 32 000 záznamů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace