Video: Výbuch bezpečnostního boxu živě!

Video: Výbuch bezpečnostního boxu živě!
Autor fotografie: Phobos|Popisek: bezpečnostní box
04 / 05 / 2018, 15:00

Nevíte, kam uložit větší obnos peněz? Víte, jak fungují bezpečnostní boxy? Naše reportérka se byla podívat do zákulisí společnosti Phobos a nechala jeden z kufříků vybuchnout!

Celý bezpečnostní systém se skládá z vlastního bezpečnostního boxu a stojanu, ve kterém jsou bezpečnostní boxy uloženy po dobu přepravy i po dobu jejich uložení. Stojany jsou nedílnou součástí systému a kromě podílu na vlastní funkci boxů také zajišťují jejich napájení a dobíjení.

Ochrana je u boxu zajišťována mechanicky – box je vyroben z ocelového plechu o tloušťce 1 mm, který je povrchově upraven nátěrem tvrzeným při vysoké teplotě, a také elektronicky – pomocí čidel a detektorů aktivujících barvicí destrukční systém bezpečnostního boxu. Elektronický systém zabezpečuje aktivaci barvícího systému při pokusu o násilné vniknutí do boxu a umožňuje nastavení času – tzv. chodníkového času. A jak takový výbuch vypadá? Na to se podívejte ve videu!

Znehodnocení se provádí barvícím kouřem – obsah boxu je obarven pomocí dýmovnic. Je to nejběžnější používaný způsob znehodnocení peněz. Část dýmu uniká ven a lze snáze identifikovat místo činu.

Pokud jsou bankovky zabalené ve fóliích, dojde k částečnému roztavení jejich obalu a dým, který je do prostoru vháněn pod tlakem pronikne i mezi bankovky. Bezpečnostní box PHB02Mi je vybaven systémem sledování pomocí GPS a dálkovou komunikací pomocí GSM a tak je možno jeho činnost ovlivňovat z dispečerského střediska. Pro sledování manipulace s bezpečnostním boxem se veškeré události a záznamy o manipulaci ukládají do vnitřní paměti s kapacitou 32 000 záznamů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku