VIDEO: Výbuch v Kábulu zabil nejméně 80 lidí, přes 300 zranil

VIDEO: Výbuch v Kábulu zabil nejméně 80 lidí, přes 300 zranil
Popisek: výbuch
31 / 05 / 2017, 09:15

Nejméně 80 mrtvých a 319 zraněných si podle nové bilance vyžádal atentát v centru afghánské metropole Kábulu.

Auto napěchované výbušninami explodovalo ve vládní a diplomatické čtvrti. Výbuch poškodil budovy německé a francouzské ambasády. Tisícovky lidí byly v době exploze, tedy krátce po 8:30 tamního času, na cestě do práce.

Mluvčí ministerstva vnitra řekl, že nálož vybuchla na frekventované silnici mezi německým velvyslanectvím a bezpečnostním stanovištěm na náměstí Sanbak. Německá ambasáda je od místa výbuchu podle agentury DPA vzdálená zhruba 300 metrů.

 

Ulice, na níž nálož explodovala, je úzká a z obou stran obehnaná vysokými zdmi, které slouží jako ochrana právě proti explozím. Ta středeční poničila nejméně 30 automobilů. Televizní stanice Tolo TV hlásila také těžké škody na budovách.

Obyvatelé afghánské metropole zvyklí na občasné výbuchy podle stanice BBC hovoří o nebývale silné explozi, která vyrážela okna stovky metrů od místa útoku.

 

Zdroj: ČTK, rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace