Video: Výcvik Czech Special Forces Reserves

Video: Výcvik Czech Special Forces Reserves
Autor fotografie: Screenshot
03 / 11 / 2016, 18:30

Vojáci střediska záloh jsou cvičeni pro speciální průzkum, jehož úkolem je získávat strategické informace v týlu nepřítele.

V říjnu roku 2000 na návrh náčelníka Vojenské zpravodajské služby vznikla rota aktivních záloh 601. skupiny speciálních sil. Do Prostějova bylo povoláno čtyřicetčtyři bývalých příslušníků průzkumných jednotek České armády, kteří absolvovali dvoutýdenní intenzivní výcvik v oblasti výsadkové, odborné a taktické přípravy, který vyvrcholil dvěma seskoky padákem a třídenním cvičením v terénu. Od 1.1.2014 byla rota aktivních záloh transformována na středisko záloh speciálních sil 601.skss. Zdroj: 601skss.cz

Vojáci střediska záloh jsou cvičeni pro speciální průzkum, jehož úkolem je získávat strategické informace v týlu nepřítele. Výcvik je veden instruktory a příslušníky 601.skss, kteří mají zkušenosti z bojových misí v Afghánistánu, Iráku a Kosovu. Výcvik zahrnuje seskoky na padáku OVP-12SL, slanění z vrtulníku, zasazení přistávacím výsadkem. Nacvičují taktiku přesunu malých jednotek v týlu nepřítele, způsoby pátrání a pozorování, činnost při kontaktu s nepřítelem a další standardní operační postupy.

Tagy článku