VIDEO: Jaké auto zvládne zrychlit z 0 na 100 pod dvě sekundy?

VIDEO: Jaké auto zvládne zrychlit z 0 na 100 pod dvě sekundy?
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Tesla Roadster
28 / 11 / 2017, 08:30

Tesla představila společně s dlouho očekávaným elektrickým kamionem i svého ,,rychlíka" Teslu Roadster. Ten se umí dostat z 0 na 100 za 1.9 sekund!

Společně s představením dlouho očekávaného elektrického kamionu Tesla Semi představil americký podnikatel a vizionář i elektrický sporťák Tesla Roadster, který má být zájemcům k dispozici v roce 2020. To, že má vůz neuvěřitelnou dynamiku, dokumentuje i video, kde je vidět blesková akcelerace tohoto ,,rychlíka", od nějž si Tesla a její šéf Elon Musk mnoho slibují

psali jsme: VIDEO: Dlouho očekávaný Muskův elektrický kamion konečně odhalen!

Druhá generace Roadsteru za 200 000 dolarů má mezi elektromobily způsobit menší revoluci. Především má mít dvakrát větší akumulátory, než mají nejlepší elektromobily v dnešní době. To umožní vozu na jedno nabití dojezd 1 000 km, což je mezi elektromobily Tesly zatím rekord. Baterie mají mít podle dostupných informací kapacitu 200 kW.

 

Musk chce mít také z Roadsteru nejrychlejší elektrický vůz vůbec, a možná se mu jeho sen splní. Maximální rychlost Tesly Roadster totiž má být 400 km/h. Červený vůz v sytě červeném nebo šedém provedení má vyjímatelnou skleněnou střechu a místo pro 4 pasažéry. Roadster je osazen třemi elektrickými motory, z nichž se jeden nachází vpředu a dva vzadu. Samozřejmostí je pohon všech 4 kol. 

psali jsme: Športové auto versus bojový tank Leopard 2

Elon Musk tak plánuje s novým Roadsterem ,,útok" na spalovací motory, která má již brzy nahradit elektřina. Technické parametry elektrického sporťáku jsou sice na první pohled vynikající, rok 2020, kdy bude k dispozici zákazníkům, však ukáže, zda k této revoluci skutečně dojde.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Autor: Michal Maňák

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace