VIDEO: Z haitského vězení uprchlo skoro 200 trestanců, zabili jednoho dozorce

VIDEO: Z haitského vězení uprchlo skoro 200 trestanců, zabili jednoho dozorce
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: vězení
23 / 10 / 2016, 20:00

Asi 170 vězňům se podařilo v sobotu utéct z trestnice v haitském městě Arcahaie. Vězni při útěku odcizili zbraně dozorcům a jednoho strážce zabili.

Město chystá rozsáhlou akci s cílem vězně vypátrat a zatknout. To bude pro zainteresované složky o to složitější, že uprchlíci nenosili žádné vězeňské uniformy.

Podle televize Al-Džazíry došlo ke vzpouře a následnému útěku, když vězni šli do méně hlídané části, kde se běžně umývají.

Haitský ministr spravedlnosti Camille Edouard Junior řekl, že jeden vězeň zemřel při útěku, když spadl ze zdi a spadl na hlavu. Rovněž potvrdil jednoho zabitého dozorce a tři zraněné uprchlíky, kteří byli postřeleni ostatními dozorci při přestřelce.

Protože vězni jsou ozbrojeni, když odcizili nejméně pět útočných pušek, chystá město Arcahaie rozsáhlou pátrací akci. Policie žádá všechny obyvatele města, aby dodržovali její instrukce při snaze vězně dopadnout.

Zdroj: aljazeera.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace