VIDEO: Za 40 sekund do 95. patra. Firma Hitachi vyvinula nejrychlejší výtah na světě

VIDEO: Za 40 sekund do 95. patra. Firma Hitachi vyvinula nejrychlejší výtah na světě
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: výtah
16 / 06 / 2017, 09:15

Japonská firma Hitachi představila nejrychlejší výtah na světě.

Hitachi vyvinula ultrarychlý výtah, který může dosáhnout rychlosti až 75 kilometrů za hodinu. Za minutu zvládne ,,ujet" zhruba 1 260 metrů.

Byl instalován v 530 metrů vysoké budově CTF Finance Center v jihočínském Kantonu, kde také zlomil rekord v rychlosti výtahů. Dosud nejrychlejší výtah je instalován v budově China Shanghai Tower v Šanghaji. Elevátor dokáže vyvinout rychlost zhruba 69 kilometrů za hodinu.

Pokud se člověk sveze v budově CTF Finance Center, může počítat s tím, že se během 40 sekund dostane až do 95. patra z celkových 111. Společnost Hitachi prohlásila, že využije úspěch s touto novou technologií výtahů pro pozdější rozvoj elevátorů s ještě s větší kvalitou.

Zároveň podle vedení firmy deklarovalo, že i přes vysokou rychlost výtahu je bezpečnost lidí zabezpečena tzv. směrovými válci, které jsou instalovány ve všech čtyřech rozích výtahu. Tyto válce mají schopnost absorbovat vibrace v momentě, kdy výtah vyvíjí vysokou rychlost.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace