Video: Záběry z bombového útoku Kurdů na tureckou policejní stanici v Cizre

Video: Záběry z bombového útoku Kurdů na tureckou policejní stanici v Cizre
Autor: Screenshot YouTube/ LiveLeak
27 / 08 / 2016, 21:00

Nejméně 11 lidí zemřelo a více než sedm desítek jich bylo zraněno při bombovém útoku před policejní stanicí ve městě Cizre na jihovýchodě Turecka. K akci se posléze přihlásila Strana kurdských pracujících (PKK).

Akci spáchal sebevražedný atentátník, který použil nákladní vozidlo naložené výbušninami, oznámil guvernér provincie Sirnak. Počet obětí ještě může vzrůst, bezpečnostní složky hovoří o „mnoha mrtvých“. Není jasné, kolik z nich jsou policisté a kolik civilisté. K akci se posléze přihlásila Strana kurdských pracujících (PKK), která uvedla mnohem vyšší počet obětí - 118.

Nálož vybuchla včera v sedm hodin ráno místního času zhruba 50 metrů od policejní stanice. Podle místních médií byl výbuch slyšet velmi daleko a stanici vážně poškodil. Fotografie zveřejněné po explozi na sociálních sítích podle BBC ukazovaly několikapatrovou budovu, která byla v troskách. Na místě zasahovalo 12 ambulancí, nad městem kroužily vrtulníky. Zdroj: ceskatelevize.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace