Video: Zabiják Migů F-4 Phantom II na Spirit of St Louis Airshow 2016

Video: Zabiják Migů F-4 Phantom II na Spirit of St Louis Airshow 2016
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-4 Phantom II
23 / 05 / 2016, 10:00

Video ukazuje jeden z mála zbývajících Phantomů v aktivní službě US Air Force, jak přilétá na statickou ukázku letecké show Spirit of St Louis Airshow 2016 v Chesterfieldu, Missouri. Jedná se o dron QF-4, který bude pravděpodobně sestřelen během letošního roku při leteckých cvičeních.

„Létat s letounem F-4G je jako řídit klasický automobil Corvette z roku osmašedesát. Je to prostě fantastické! Čistá, surová síla!“ Major Tom Pfeifer

Těžký, dvoumotorový a dvoumístný stíhač McDonnell Douglas F-4 Phantom II vznikl jako palubní letoun US Navy a jehoprvní verze nebyly vybaveny dělem - tato chyba byla po trpké zkušenosti ve Vietnamu ale napravena a stroj získal rotačním kanón M61A1 Vulcan.

Psali jsme: Zabiják Migů se loučí

Phantom je posledním strojem USA, za jehož kniplem dosáhl někdo označení letecké eso, tedy pilot s potvrzeným počtem 5 sestřelů. S celkem 5 195 postavenými stroji se Phantom stal nejvíce vyráběným americkým nadzvukovým strojem v historii.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace