Video zachycuje 11 minut hrůzy v tuniském letovisku

Video zachycuje 11 minut hrůzy v tuniském letovisku
Popisek: Video zachycuje přímo běsnícího teroristu (v kroužku)
29 / 06 / 2015, 14:00

VIDEO/ Jeden z hotelových zaměstnanců natočil na mobil video posledních 11 minut krvavého běsnění teroristy v Tunisku. Záběry ukazují atentátníka, liduprázdnou pláž s obětmi, je slyšet střelba a dokonce něco jako výbuch granátu.

V pátek se slunění v oblíbeném tuniském letovisku Sousse proměnilo v masakr - zemřelo 38 lidí, většinou britských turistů. Dodnes panují nejasnosti ohledně počtu útočníků. Zabit byl hlavní atentátník Seifeddine Rezgui, ale podle výpovědí svědků měl tento "muž v černém" minimálně ještě jednoho komplice.

"Viděli jsme někoho, o kom si myslíme, že to byl druhý terorista. Byl to chlapík v červených šortkách a šel dolů k hotelovému bazénu. Měl na sobě jen červené šortky... A měl v ruce automatickou zbraň a lidé před ním utíkali," uvedl očitý svědek Steve Johnson.

Je ovšem možné, že teroristů bylo ještě více , spekuluje se o třech až čtyřech. Zároveň s těmito znepokojivými informacemi bylo na sociální síti zveřejněno video neznámého pracovníka hotelu, který natočil posledních 11 minut z 25 minut krvavého masakru. Záběry jsou nekvalitní, ale autenticky vypovídají o hrůze, kterou v tu chvíli lidé v letovisku prožívali. Je slyšet střelba a něco jako výbuch granátu. Zaměstanec hotelu se "ozbrojil" lahví a sledoval útočníka až do doby, než ho zastřelila policie. Na záběrech je opuštěná pláž s obětmi ležícími pod slunečníky a na písku.

Zdroj: Daily Mail

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace