VIDEO: Etna změnila turisty na sprintery. Zachraň se, kdo můžeš!

VIDEO: Etna změnila turisty na sprintery. Zachraň se, kdo můžeš!
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: sopka Etna
17 / 03 / 2017, 16:00

Ve zběsilý útěk o život se proměnilo ,,probuzení" stále činné sopky Etny, která od února chrlí lávu.

Sicilskou Etnu a její nejnovější erupce zkoumalo 35 turistů spolu s několika členy štábu britské BBC. Od února totiž sopka vykazuje nebývalou aktivitu, která se projevuje chrlením žhavého magmatu. V jeden moment však začala Etna z jihovýchodní strany relativně nového kráteru chrlit déšť lávy na všechy strany.

Turisté s novináři museli rychle utíkat z místa pryč. Vulkán i tak stačil zranit deset lidí. Zranění však podle serveru Daily Mail nejsou vážná.

 psali jsme:

Hrozí výbuch evropského supervulkánu Campi Flegrei?

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.