Video: "Zbořte zeď!" řvali imigranti v Calais. Policie je rozehnala vodními děly

Video: &quote;Zbořte zeď!&quote; řvali imigranti v Calais. Policie je rozehnala vodními děly
Autor fotografie: Screenshot YouTube
02 / 10 / 2016, 14:30

Policie v Calais musela použít vodní děla a granáty se slzným plynem, aby rozehnala stovky vzbouřených migrantů v nelegálním táboře Džungle.

Demonstranti také požadovali volný vstup do Velké Británie, uvádí britský server express.co.uk. Policisté museli nasadit "extrémní taktiku pro zvládání davu" poté, co běženci odmítli uposlechnout příkaz městského prefekta  a uspořádali nepovolenou demonstraci proti zavedení hraničních kontrol. 

Video: "Máme toho po krk!" Občané v Calais protestovali proti ilegálním migrantům

Policie uvedla, že násilí odstartovalo asi 200 migrantů a 50 jejich stoupenců z řad ochránců lidských práv, kteří protestovali proti životním podmínkám v táboře. Na policisty demonstranti házeli kameny, lahve a další předměty. Podle agentury AFP při střetech s policií utrpěli lehká zranění tři policisté a fotograf agentury.

 

Imigranti v Calais zaútočili proti policistům

Dalších 150 lidí, kteří cestovali z Paříže, aby se také zúčastnili demonstrace u Calais, policie naštěstí zastavila asi 50 kilometrů daleko od přístavního města. Podle nich šlo o „aktivisty krajní levice“. Zdroj: rozhlas.cz

V nechvalně známé Džungli je odhadem až 10.000 běženců, kteří se opakovaně pokouší dostat do Británie na kamionech i přes Tunel.

Francouzský prezident Francois Hollande řekl na konci září, že tento kontroverzní provizorní tábor uprchlíků bude kompletně demontován a zrušen. 

Tagy článku