VIDEO: Ze dne na den hrdinou: Turecký starosta zachránil potápěčku, která ve vodě omdlela

VIDEO: Ze dne na den hrdinou: Turecký starosta zachránil potápěčku, která ve vodě omdlela
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: potápěčka
06 / 03 / 2017, 16:00

Starosta malého města se stal hrdinou.

Starosta města Karamürsel Ismail Yildirim duchaplně zachránil při připomínkové akci uctění obětí lodi SS Üsküdar, při jejímž potopení v roce 1927 zahynulo skoro 300 lidí, potápěčku, která ve vodě náhle omdlela.

Když viděl, že potápěčka ztratila vědomí, neváhal ani minutu, sundal si oblečení a skočil do vody. Ženu pak za potlesku přihlížejících dopravil na břeh.

Starosta, který se sám ve volných chvílích potápí, se tak ze dne na den stal hrdinou.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.