Video ze vzpoury imigrantů v maďarském uprchlickém táboře.

Video ze vzpoury imigrantů v maďarském uprchlickém táboře.
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Maďarské azylové zařízení
12 / 07 / 2015, 12:30

Video není z Iráku, ale z Evropské unie.

Uživatel Heimdallr20 včera zveřejnil video, zřejmě natočené letos v červnu v uprchlickém táboře u Debrecenu (230km od Budapešti) s lakonickým komentářem "This video is from the European Union, not Iraq."

O nepokojích v maďarském táboře jsme psali v článku "VIDEO: Imigranti v Maďarsku prorážejí plot uprchlického tábora" nebo "V Maďarsku uprchlíci volali „Allah Akbar!“ a napadali projíždějící auta."

Nepokoje a "hladové bouře" jsou hlášeny i z řeckých uprchlických táborů "Řecko: Máme problém s uprchlíky, nemáme pro ně jídlo. Hrozí nepokoje." Přidalo se Turecko, které varuje EU až před milionem uprchlíků a požaduje miliony EUR.Na našich stránkách jsme zveřejnili informaci o tom, že další azylové zařízení pro uprchlíky bude zřízeno i v Česku, v obci Vyšní Lhoty. Věřme, že česká vláda nastaví takové podmínky pro přijetí azylantů, které vyloučí podobné incidenty i na území ČR.

Psali jsme také:

Hledá se vedoucí uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách - zařízení možná otevře už 1. září

Jak se vypořádáme s třemi tisíci uprchlíků?

Bude se zvyšovat kapacita v českých azylových zařízeních? Spustilo Maďarsko dominový efekt?

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.