VIDEO: Zemřel bych pro Austrálii. ,,Falešný" australský imám odmítá islamizaci země

VIDEO: Zemřel bych pro Austrálii. ,,Falešný&quote; australský imám odmítá islamizaci země
Popisek: imám
04 / 04 / 2017, 18:00

Australský imám se staví proti islamizaci země a zavedení práva šaría.

Australský imám Imam Tawhidi je jedním z mála muslimských duchovních, kteří se veřejně staví proti islamistickému extrémismu.

Odmítá také legální zavedení práva šaría a vznik nezávislého muslimského státu uvnitř Austrálie. Tawhidi sám říká, že by zemřel za Austrálii, za což je svými souvěrci nazýván ,,falešným šejkem" a podvodníkem.

,,Jsem považován za podvodníka, protože jsem ochotný zemřít za Austrálii, Jsem považován za podvodníka, protože žiju podle australské ústavy. Jsem považován za podvodníka také za to, že odmítám právo šaría," řekl Tawhidi na videu, které nahrál na svůj Facebook. Osatatním muslimů prý také vadí fakt, že se přátelí s Židy. Australský imám prohlásil, že byl exkomunikován ze spolku australských muslimů, kteří se k němu za jeho ,,liberální" názory obrátili zády.

,,Nazývají mě falešným muslimem, protože jsem odhalil jejich plány na ustavení chalífátu uvnitř Austrálie," říká na videu Tawhidi. To učinil v jedné australské televizi, kdy hned potom mu podle něho začaly chodit výhrůžné vzkazy od muslimské komunity a jeho výroky byly označeny za ,,neslýchané" nemající žýdný reálný základ.  

Imám prohlašuje, že i on je ,,legitimním" muslimem, ale za to, že odmítá radikálně muslimskou agendu, upadl v nemilost. Přeje si, aby byl islám slučitelný se západní společností a kulturou.

 

psali jsme:

Milé děti, už žádné Vaše seriály, budete sledovat naše kreslené pořady o islámu, hrozí australští imámové

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.