VIDEO: Ženy jsou méně inteligentní, proto by měly méně vydělávat, vyvolal skandál polský europoslanec

VIDEO: Ženy jsou méně inteligentní, proto by měly méně vydělávat, vyvolal skandál polský europoslanec
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Janusz Korwin-Mikke
03 / 03 / 2017, 14:30

Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke způsobil svými výroky skandál.

Mikke, který je znám svými kontroverzními výroky, v Evropském parlamentu řekl, že ženy by měly vydělávat méně peněz, protože jsou méně inteligentnější než jejich mužské protějšky.

,,Samozřejmě, že ženy musejí vydělávat méně než muži," Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musí také méně vydělávat," řekl Korwin-Mikke na středečním plenárním zasedání europarlamentu v Bruselu. Během schůze se debatovalo o nerovnosti v odměňování žen a mužů. 

Jeho slova však vyvolala na půdě Evropského parlamentu pobouření. Jeho předseda Antonio Tajani řekl, že zahájí interní vyšetřování výroků kontroverzního europoslance. Tomu hrozí uložení pokuty či dočasný zákaz účasti na aktivitách parlamentu.

Korwin-Mikke patří k nejkontroverznějším europoslancům. V roce 2014 například nafackoval ve Varšavě svému oponentovi, někdejšímu disidentovi a ministrovi Michalu Bonimu. Loni jej  pak parlament potrestal za to, že hajloval na schůzi europoslanců.

související: Zástupci EK rozzuřili české poslance

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.