VIDEO: Ženy si mohou za sexuální obtěžování samy, protože se oblékly moc ,,západně", řekl indický ministr o novoročním sexuálním násilí

VIDEO: Ženy si mohou za sexuální obtěžování samy, protože se oblékly moc ,,západně&quote;, řekl indický ministr o novoročním sexuálním násilí
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: indická vlajka
06 / 01 / 2017, 07:30

V Indii ve městě Bengalúru došlo stejně jako v Kolíně nad Rýnem v předminulém roce k sexuálnímu obtěžování žen na větších shromážděních.

Místní média hovořila o tom, že ženy se musely před sexuálními nájezdníky schovat či utéct.

Čtěte také: Kolín nad Rýnem se připravuje na oslavy Silvestra. 1500 policistů a betonové zátarasy

Pozdvižení ale nyní vzbudil indický ministr G Parameshwara, který prohlásil, že za sexuální útoky si mohou ženy sami, protože se oblékly na silvestrovskou noc ,,v západním stylu".

,,Ženy se snažily napodobit západní styl nejen v myšlení, ale i v oblékání, takže nějaké výtržnosti, při nichž jsou dívky obtěžovány, se prostě stávají," prohlásil indický ministr

Parameshwara se stal po svých výrocích terčem kritiky i svých vládních kolegů, kteří jeho vyjádření hodnotí jako nezodpovědné, protože ,,bezpečnost žen je nutností v každé civilizované společnosti".

Indii sužuje již dlouhou dobu vlna znásilňování, která se neděje jen v Dillí, ale i v dalších indických městěch. Terčem sexuálních útoků, které končí i vraždami, se stávají kromě místních žen i zahraniční turistky.

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

 

související:

Ostrahu na loňských silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem měli zajišťovat uprchlíci

Šéfka Zelených kritizuje postup policie v Kolíně nad Rýnem

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace