Video: Stockholm v plamenech. Série žhářských útoků na zaparkovaná vozidla

Video: Stockholm v plamenech. Série žhářských útoků na zaparkovaná vozidla
Autor fotografie: Screenshot YouTube / RUPTLY
02 / 12 / 2016, 07:00

Žháři podpalují auta v jižním Stockholmu.

K další sérii žhářských útoků došlo v noci ze čtvrtka na pátek uprostřed obytné čtvrti Hundhamravägen, jen několik metrů od místa, kde už v pondělí shořelo zaparkované auto. K požáru došlo těsně před půlnocí a majitelé aut vybíhali v panice z okolních domů, aby rychle přeparkovali. O útocích informuje švédský server nyheteridag.se


V poslední době došlo ve stejné části města k několika žhářským útokům, naposledy v sobotu 26. listopadu shořela dvě vozidla a třetí auto bylo vážně poškozené. O den později podpálil neznámý útočník zaparkované Volvo na silnici do Hallundy a další den , v pondělí, shořela vozidla ve čtvrti Norsborg. Policie prošetřuje, zda spolu všechny žhářské útoky nesouvisí.

Tato skandinávská země je sužována podobnými žhářskými útoky už od roku 2015, a od té doby shořely Jen v letošním roce už bylo zničeno více než 70 osobních vozů a jak podotýká britský server express.co.uk bojovat proti rostoucímu  v této "skvěle liberální zemi."

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace