Video: Zkáza ruského Tu-95

Video: Zkáza ruského Tu-95
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Tu-95 v plamenech
21 / 01 / 2016, 18:00

Rok 2015 nebyl příliš úspěšný pro 60 let staré ruské strategické bombardéry Tu-95. Došlo minimálně ke dvěma nehodám těchto strojů, my vám přinášíme teprve nedávno uvolněné video z června 2015.

Video zachycuje až nyní uvolněné video z června 2015, kdy havaroval Tu-95 na letišti Ukrainka.

„Incident nastal během cvičného letu na letišti Ukrainka v regionu Amur, v 17:00 moskevského času. Tu-95 přejel dráhu během akcelerace. Na palubě letadla v té době nebyly zbraně. Podle prvních informací za nehodu může požár motoru,“ sdělilo ministerstvo.

V červenci došlo k další havárii, kdy patrně došlo k technické závadě a selhaly motory. Rusko poté do odvolání zakázalo lety Tu-95.

O incidentech s ruskými bombardéry jsme v roce 2015 psali v článcích: 
Ruští medvědi provokují nad La Manche 
Nesl ruský bombardér u Norska střelu s jadernou hlavicí? 
Nebylo to ale jen nad Evropou, medvědi se létali dívat i na americký Guam: Ruské bombardéry TU-95 strašily Američany nad Guamem

Ruské letectvo využívá bombardéry Tu-95 již od roku 1957. Tyto bombardéry jsou schopné nést jaderné zbraně a jsou ruským ekvivalentem k americké B-52. Z tohoto stroje byla také v říjnu 1961 shozena nejsilnější termonukleární puma v historii, tzv. Car-bomba. Bombardéry Tu-95 jsou sice pomalejší, ale stále mají největší nosnost a dolet. Rusko letos kvůli testování vzdušné obrany NATO právě těmito stroji a ohrožování civilní letecké dopravy muselo na kobereček před britské vevyslanectví.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace