VIDEO: Známý jordánský spisovatel byl zastřelen za to, že sdílel karikaturu islámu

VIDEO: Známý jordánský spisovatel byl zastřelen za to, že sdílel karikaturu islámu
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: jordánská vlajka
26 / 09 / 2016, 14:00

Spisovatele a politického aktivistu Naheda Hattara zastřelil muslimský kazatel, který působí v mešitě v hlavním městě Jordánska Ammánu.

Hattar byl zavražděn třemi ranami do hlavy v neděli v Ammánu, kde se měl dostavit k soudu. Podle svědků měl vrah na sobě róbu, která odpovídá stoupencům ultrakonzervativního salafistického vyznávání islámu.

Svědkové uvádějí, že Hattar byl zastřelen z bezprostřední blízkosti. Vrah, devětatřicetiletý imám působící v Ammánu, byl na místě zadržen policií.

Soud Hattarovi kladl za vinu, že pohrdal náboženstvím (islámem) a podněcoval k sektářskému konfliktu s islámem. Hattar předtím sdílel karikaturu na Facebooku, která podle soudu urážela islám.

Hattar byl nejprve zatčen v srpnu a propuštěn na kauci na začátku září. Byl stíhán na svobodě.

Zdroj: Reuters.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace