Video: "Zrádce! Zrádce!" Němci vypískali ministra spravedlnosti

Video: &quote;Zrádce! Zrádce!&quote; Němci vypískali ministra spravedlnosti
Autor fotografie: YouTube/screenshot
02 / 05 / 2016, 11:30

Německého ministra spravedlnosti Heiko Maase při návštěvě německého města Cvikov vypískali a vyhnali. Podle mainstreamu to byli pravicoví radikálové.

Na demonstraci pořádané odboráři ve více než stotisícovém Cvikově, které leží jen asi 25 km od hranic s Českou republikou, vystoupil v neděli 1. května německý ministr spravedlnosti Maas. Jenomže, když chtěl přednést svůj projev, dav ho nejen vypískal a současně skandoval "Zrádce! Zrádce!" a „My jsme lid!" Ministrovi nepomohly  ani reproduktory zapnuté na nejvyšší hlasitost. Zdroj: ParlamentniListy.cz

ČTK: V saském Cvikově narušili prvomájovou manifestaci pravicoví radikálové, kteří bezmála napadli ministra spravedlnosti Heiko Maase. Tribunu, z níž promlouval, musela střežit policie. Incidenty jsou nahlášeny i ze saského Plavna, kde se levicoví aktivisté podle agentury DPA utkali s pravicovými extremisty. Podle policejního hlášení byly boje "masivní".

Maas patří mezi ministry vlády Angely Merkelové mezi nejméně oblíbené. Padesátiletý Maas však spodní příčky žebříčků popularity obsazuje se železnou pravidelností. Společně s kancléřkou Merkelovou mimo jiné patří mezi hlavní zastánce přistěhovalecké politiky otevřených dveří. Veřejnost si znepřátelil také svými ostrými odsudky na adresu těch, kteří nepatří mezi „vítače uprchlíků“.

"Kdo bezostyšně tleská, když hoří domy, a kdo k smrti děsí uprchlíky, je hnusný a odporný," komentoval například na twitteru spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Maas je svými kritiky obviňován ze snahy omezovat svobodu slova na sociálních sítích. Loni v prosinci ministr nominovaný za SPD hovořil o tom, že by měly být „nenávistné projevy“ na Twitteru, Facebooku nebo Googlu do 24 hodin smazány. Krátce po sexuálním obtěžování po silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem sice Maas volal po okamžitém vyšetření případu. Na druhou stranu však také hovořil o vážném nebezpečí plynoucím ze strany „krajní pravice“, která se podle jeho názoru snaží celou situaci zneužít ve svůj prospěch.

 

Tagy článku