Video: Zuřivá reakce na výkřiky "Allahu Akbar" u pomníku mrtvých z Olympie

Video: Zuřivá reakce na výkřiky &quote;Allahu Akbar&quote; u pomníku mrtvých z Olympie
Popisek: Ilustrační foto
28 / 07 / 2016, 16:15

Výkřiky "Alláhu Akbar" způsobily pozdvižení během uctění památky obětí střelby v nákupním středisku v Mnichově. Devět lidí bylo zabito německým Íráncem v obchodním středisku Olympia 22. července během naplánovaného útoku.

Emotivní okamžiky zachytila kamera a video bylo publikováno italskými novinamu II Fatto Quotidiano. Na záběrech se mladý muslim rozhořčuje nad nespravedlivým světem a podle italských novin je mladík členem skupiny, která ztratila během útoku přátele. Nejméně tři z obětí střelby byly tureckého původu.

Nálada okolních Němců se prudce (a zcela pochopitelně) mění po výkřiku "Allahu Akbar" a okolo stojící muži na mladíka křičí nadávky. Někdo ze skupiny mladých mulsimů (patrně Turků) se snaží situaci uklidnit, ale lidé se ptají kde je policie.

Ta nakonec dorazí a obě skupiny od sebe oddělí.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.