VIDEO: Dánka, která zabila více než 100 bojovníků IS, je doma považována za teroristku

VIDEO: Dánka, která zabila více než 100 bojovníků IS, je doma považována za teroristku
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: islámský stát
10 / 02 / 2017, 16:00

Dánská studentka zlikvidovala přes 100 islamistů, je však považována ve své zemi za teroristku.

Třiadvacetiletá Joanna Palaniová se rozhodla zanechat v roce 2014 vysokoškolských studií a místo toho odjela sama na vlastní pěst na Blízký východ, aby bojovala s IS, a aby prosazovala ,,lidská práva pro všechny".

Potvrdila, že zabila přes 100 příslušníků této teroristické organizace. Měla i údajně osvobodit skupinu žen a dětí, kteří sloužili bojovníkům IS jako sexuální otrokyně.

Palaniová si zároveň postěžovala, že po návratu do Dánska se musí schovávat, protože je na ni pohlíženo jako na teroristku. To však svérázná bojovnice odmítá, protože jejím hlavním cílem bylo s teroristy bojovat.

 

,,Byla jsem ochotná se vzdát svého života a svobody, abych zastavila IS od dalšího postupu, aby byli všichni v Evropě v bezpečí. To byla moje volba." Postěžovala si, že i když žije v jedné z nejlepších zemí světa, tak je hladová, nemá domov, i když stále pracuje. Po svém návratu do vlasti také nikomu nevěří.

 V prosinci deník Expressen přinesl zprávu, že Palaniová byla načas za své ,,dobrodružství uvězněna.

 

psali jsme:

Čech, který chtěl k Islámskému státu, nejel do Sýrie zabíjet

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.