VIDEO:Filipínský prezident slíbil prověřit vraždy bez soudu, přesto vzkazuje: Toto jsou zákony mojí země

VIDEO:Filipínský prezident slíbil prověřit vraždy bez soudu, přesto vzkazuje: Toto jsou zákony mojí země
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
16 / 10 / 2016, 14:00

Rodrigo Duterte oficiálně přislíbil prověřit vraždy podezřelých, kteří mají být zapleteni v drogových obchodech, druhým dechem však dodává, že ani prověření vražd nemusí vést ke konkrétním obviněním či postihům. Vzkazuje
těm, kdo nesouhlasí s jeho kontroverzními postupy, že to, co se nyní děje na Filipínách, ,,jsou zákony mojí země".

Ve čtvrtečním exkluzivním rozhovoru pro televizi Al-Džazíru mimo jiné řekl o drogových dealerech a drogově závislých:

,,Pokud budete ničit moji zemi, tak Vás zničím. To je zcela legitimní věc. Pokud zničíte (drogami) malé děti, tak Vás zabiju. To je velmi korektní prohlášení. Není přece nic špatného na tom zachovat  si tento zájem pro další generace."

Na otázku reportérů z televize Al-Džazíra, jestli se budou prošetřovat případy zabitých drogově podezřelých a narkomanů, kterých už je přes 3 000, odpověděl Duterte, že samozřejmě budou. Podle něho to ale neznamená, že vyšetřování musí nutně vést ke kriminálnímu postihu:

,,Toto jsou zákony mojí země. Tady máte gangstera, tady policistu. Ten je ozbrojen puškou M-16, gangster pouze pistolí. Pokud se potkají, tak po sobě budou střílet. Policistovi pak stačí jedna dávka a zasáhne 1 000 lidí, kteří zemřou. Zde tedy nemůže být kriminální postih."

Dutertův způsob boje proti drogám na Filipínám se stal předmětem ostrého sporu na mezinárodní úrovni a v OSN. Ta kritizuje Duterta za to, že filipinští policisté svévolně střílí podezřelé drogové dealery a narkomany, aniž by měli možnost se řádně hájit u soudu. Duterte však všechnu kritiku důrazně odmítá, když již před časem prohlásil, že lidská práva ho nezajímají.

Zdroj: aljazeera.com, zoutube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace