VIDEO/Nejmodernější bombardér B-2 Spirit jak jste ho ještě neviděli

VIDEO/Nejmodernější bombardér B-2 Spirit jak jste ho ještě neviděli
27 / 10 / 2015, 11:45

Výrobce zbraní Northtrop Grumman zveřejnil unikátní video nejmodernějšího amerického bombardéru B- 2 Spirit během letu a ve vysokém rozlišení.

B-2 Spirit zatím nemá ve své třídě konkurenci. Během osmdesátých let stál jeho tajný vývoj 23 miliard dolarů. Poprvé vzlétl v roce 1989 a americké letectvo ho používá od operací v Kosově v roce 1999.  B-2 Spirit vyniká pokročilou "stealth" technologií, díky které může snadno pronikat i nad ostře střežená území a další nejmodernější elektronickou výzbrojí. Konstrukce je převážně z uhlíkových kompozitů a je velmi náročná na údržbu. V US Air Force ale již hledají nástupce těchto supermoderních bombardérů. 

US Air Force ve svém rozpočtu vyčlenila 75 miliard dolarů na vývoj nástupce bombardérů B-2 Spirit. Na novém letounu se již pracuje a podle výrobce zbraní Northtrop Grumman prototyp vzlétne již v roce 2020.

Zatím se podívejte na video letounu B-2 v rozlišení, v jakém ještě nikdy nebylo pořízeno:

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace