Nový motocykl od Hondy je vybaven ,,samovyvažovací" technologií. Už z něj nespadnete

Nový motocykl od Hondy je vybaven ,,samovyvažovací&quote; technologií. Už z něj nespadnete
Autor: Screenshot YouTube
02 / 11 / 2017, 10:00

Honda představila koncept nového motocyklu, který disponuje technologií Honda Riding Assist, jež zabraňuje pádu řidiče.

Honda představila na tokijské motor show nový motocykl se systémem Honda Riding Assist, který umožní pomocí nové technologie motocyklu udržet sám o sobě ,,balanc". Navíc tato technologie zabraňuje řidiči ze stroje spadnout. Systém Honda Riding Assist byl představen již lednu na výstavě spotřebitelské elektroniky CES v americkém Las Vegas. Podle Hondy se tak díky tomuto systému staně řízení motocyklu bezpečnější.

psali jsme: Motoped Survival pro Šíleného Maxe, aby přežil apokalypsu

Systém Honda Riding Assist je instalován na novém celoelektrickém konceptu motocyklu. Systém stále sleduje prostřednictvím nové technologie polohu motocyklu či jeho postavení a pohybuje řidítky tak, aby stroj stál ve vertikální poloze. Motocykl tak podle svých tvůrců nemůže spadnout či se převrhnout. Řidič tak může díky této technologii mít i na semaforech nohy na stupačkách a není zapotřebí použít gyroskop.

Dlouho se snažili mezinárodní výrobci motorek experimentovat s rozličnými formami gyroskopů, které by zbraňovaly motorkám v pádu, nicméně Honda nyní přechází s novou technologií či zařízením, které má velikost lampy, a jež se nachází nad předním kolem. Lze jej navíc velmi jednoduše ovládat. Jako předlohu či vzor pro vyvinutí této průkopnické technologie sloužil japonský humanoidní robot ASIMO, který je schopen běhat, tanči a konverzovat s lidmi.

psali jsme: Slavný ruský výrobce Kalašnikov představil elektro motocykl

Navíc se podle Hondy může celoelektrický koncept motocyklu s technologií Honda Riding Assist-e v podstatě řídit bezpečně i sám. Může rovněž sam přijet za svým majitelem. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace