Video: Příprava F-22 na noční misi proti ISIS

Video: Příprava F-22 na noční misi proti ISIS
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-22
15 / 08 / 2016, 07:30

Záběry pořízené na základně Al Dhafra ve Spojených arabských emirátech ukazuje přípravu pilota stroje páté generace F-22 na noční misi v rámci operace Inherent Resolve.

Ze základy v SAE operují Raptory z 90. stíhací letky z Aljašky. Každá mise Raptoru proti ISIS zahrnuje několikanásobné vzdušné tankování, protože stroje nenesou externí palivové nádrže. Raptory z Aljašky patří mezi stroje v poslední specifikaci, které jsou schopné nést 8 bomb GBU-39, mají upgradovaný radar. 

Díky svému AESA radaru získávají informace o nepřátelských cílech a své informace sdílí s dalšími stroji, jako je F-15E Strike Eagle.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace