VIDEO:Proč Kramný ještě sedí – vždyť už měl být dávno venku! Důvěra veřejnosti s prací soudů je na kritické úrovni

VIDEO:Proč Kramný ještě sedí – vždyť už měl být dávno venku! Důvěra veřejnosti s prací soudů je na kritické úrovni
Popisek: Petr Kramný
25 / 04 / 2018, 11:45

Nejsledovanější případ posledních mnoha let a hned takové pochybnosti! Ve světle nových skutečností čím dál jasnější, že Petr Kramný vůbec neměl být odsouzen – a je spíše obětí, než vrahem. Ze zdánlivě banální kauzy smrti dvou turistek se stává případ, který míří přímo do srdce soudního systému. Ten, jak známo, stojí a padá s neomylností soudních znalců.

Netvrdíme, že je Kramný nevinen, ale tvrdíme, že se případ stal jinak. Množí se důkazy, že soudní znalci selhali a že soud měl unikátní možnost použít pravidlo „In dubio pro reo“ (v případě pochybností ve prospěch obviněného) – a neudělal to.

Nové video investigativního novináře Ondřeje Höppnera na téma případ Kramný najdete zde:


Nové znalecké posudky (Šteiner, Pilín a další) posílají verzi vraždy elektrickým proudem do říše fikce. Přinejmenším tu máme 15 soudních znalců, kteří byli v případu aktivní, z nichž 10 vypracovalo posudek ve prospěch Kramného a 5 proti němu.

psali jsme: VIDEO: Seriál Případ Petra Kramného, všechno je jinak, II. díl: Dopis z vězení. Co napsal Kramný o titulku „Vraždila Monika Kramná?“

Ano, může se stát, že se soudní znalec splete. Mnohem horší je zde však způsob, jakým k onomu omylu došlo. Falšována dokumentace, znalecký posudek podle fotek, nedostatečný počet vzorků… Mnohé nasvědčuje tomu, že v kauze Kramný zafungovala mašinérie, jakou známe z 50. let minulého století. Také tehdy tvořila média, policie a soudy nerozborný celek, ve kterém hrála prim média.

Nebýt nezměrné aktivity spolku Šalamoun, byl případ Kramný dávno u ledu, a občan, který přišel na dovolené o manželku a dceru by seděl 28 let jako by se nechumelilo.

Usilovně pracuji na podkladech nutných pro obnovení případu,“ řekla Security Magazínu advokátka Petra Kramného MUDr. Jana Rejžová. Soud, který rozhodne, zda bude případ znovu otevřen, se má konat v řádu týdnů.

Kramný možná má divné vlasy, ale nepopiratelným faktem zůstává, že není jediný přímý důkaz o jeho vině, nebyla nalezena vražedná zbraň, neměl motiv a všechny tzv. nepřímé důkazy byly vyrobeny se zpožděním několika měsíců, když už byla těla dávno pod zemí. Česká policie ani nebyla na místě činu a ta egyptská, která tam byla, jasně rozhodla, že Kramný není vrah, ale oběť.

psali jsme: Exkluzivně: Petr Kramný nevraždil elektrickým proudem, všechno bylo jinak. Důkazy přináší nová kniha Ondřeje Höppnera.

Je to jako tvrdit, že sousedovi chcípla koza, protože v mexické telenovele dala Esmaralda Josému košem. Chybí tu souvislost, vazba, cokoliv. Co když vraždila Monika Kramná a Petr Kramný náhodou přežil? Proč policie nikdy tuto stopu nevyšetřovala? Proč se verze s elektřinou vynořila až v době, kdy byla těla dáno pod zemí - a nemohly tak být odebrány vzorky? Celá kauza je jako hejno otazníků, sestavených do tvaru jednoho velkého vykřičníku.

Podle posledního průzkumu veřejného mínění 62 % občanů nemá důvěru v nezaujatost soudů (zdroj agentura STEM). Jinými slovy se se důvěra občanů v základní pilíř celé společnosti dlouhodobě plácá kolem 40 %. To už není kritické, to je alarmující.

Knihu Ondřeje Höppnera „Případ Kramný, všechno je jinak“ si můžete objednat na adrese www.daranus.cz

Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.