VIDEOSERIÁL Případ Kramný: Byla tajemná sexbomba Šárka L. nasazena policií? A jakou roli v tom má ministr Chovanec?

VIDEOSERIÁL Případ Kramný: Byla tajemná sexbomba Šárka L. nasazena policií? A jakou roli v tom má ministr Chovanec?
Popisek: Petr Kramný
15 / 08 / 2018, 19:30

„V případu Petra Kramného se objevuje několik postav, které lze hodnotit jako podivné. Mimo jiné jde o sexbombu Šárku, která se z Kramného pokoušel vymámit přiznání,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun, který dlouhodobě bojuje o právo Petra Kramného na spravedlivý proces.

„Postupy police lze přitom hodnotit jako vysoce nestandardní,“ doplňuje Peročevič v rozhovoru s Ondřejem Höppnerem pro Security magazín.

Tajemná Šárka se v případu objevuje krátce po Kramného návratu z Egypta, odkud byl propuštěn jako nevinná oběť záhadné otravy neznámým jedem. Otravě během dovolené podlehla jeho žena a dcera.

Kramný se vrátil z Egypta s cejchem vraha, který mu vypálila média (má divné vlasy a je málo smutný), protože tato verze příběhu prodávala (vydělala bulvárku odhadem 10 milion korun).

Tím se Petr ocitl v oku hurikánu, který byl tvořen z části z tlaku veřejného mínění a zčásti z faktu, že se po volbách chopil kormidla ministerstva vnitra ambiciózní Milan Chovanec (ČSSD). A ten byl pro kariéru, jak známo, schopen zhubnout i polovinu své váhy.

Zatímco Petr po návratu z Egypta chodil do práce do automobilky a (ne)odpovídal na desítky nabídek k seznámení od žen a dívek, veřejnost se ptala: Co je to za nového ministra vnitra, když mu tu běhá vrah v přímém přenosu? Koho zabije příště? Chovanče – jednej!

psali jsme: psali jsme: Největší test justice v dějinách ČR začíná: Petr Kramný podal žádost o obnovu procesu. 10 důvodů, proč by mu měl soud vyhovět a pustit ho na svobodu

Další osud Petra se zřejmě tak odvíjel na ose: „Chovanec – Kužel – Dvořáček“. Milan Chovanec jako nový ministr vnitra, Tomáš Kužel jako policejní ředitel Moravskoslezského kraje (odkud byl Kramný) a Igor Dvořáček, který měl pod palcem místní (ostravské) soudní znalce.

Nejdříve však bylo třeba dostat Kramného do basy – ale nebylo za co (jeho žena a dcera byly podle egyptských úřadů v Egyptě otráveny a on jen zázrakem přežil). Kramný byl prostě turista, který přišel během dovolené o rodinu.

Zde vstupuje do hry sexmbomba Šárka. Kontaktovala Kramného na facebooku jako jedna z mnoha žen, ale byla nejen mimořádně pěkná, ale i neodbytná. Proto Kramný po několika týdnech dopisování souhlasil se schlůzkou, která přerostla (jak on se domníval) ve vztah.

Šárka byla nejen pěkná, ale i pružná a v posteli ke všemu svolná - a také ráda tahala z Kramného rozumy po telefonu, který (jak Kramný netušil) byl odposloucháván policií.

Z postelové akrobacie přežilo jen dnes již památné sousloví, které pronesl státní zástupce Legerský při závěrečné řeči. Znělo: „Sex do zadečku“. To je ovšem, jak jistě uznají i ti největší puritání, na potrestání 28 lety žaláře poněkud málo.

psali jsme: VIDEO Případ Kramný: Největší justiční zločin v novodobé historii? Zásadní vliv na odsouzení podezřelého měly sestříhané reportáže komerčních televizí. První článek obludného řetězce

Šárka se snažila nejen pod duchnou. „Víš, já bych v tom našem vztahu byla mnohem uvolněnější, kdybys mi řekl, jak to v tom Egyptě bylo,“ naléhala s na Petra po telefonu. Ten by se jí přiznal ke všemu – kromě vraždy, kterou nespáchal.

Je velmi pravděpodobné, že Šárku nasadila na Petra Kramného policie. Policejnímu řediteli Kuželovi šlo o křeslo, novému ministrovi vnitra Chovancovi vlastně také, takže...

Osudnou větu „Jsem rád, že to tak v Egyptě dopadlo,“ neřekl v telefonním rozhovoru se Šárkou, jak se mylně domnívá veřejnost, zmasírovaná bulvárem. Neřekl ho nikdy. Policista Kubiena přepis rozhovorů upravoval tak, aby z toho Kramný vyšel jako „ten, kdo se skoro přiznal.“ A ještě za to dostal medaili.

Ale o tom až příště.

Více zákulisních podrobností o kauze se dočtete v knize Ondřeje Höppnera „Případ Kramný, všechno je jinak.“ Objednávejte si ji zde: Ondřej Höppner: PŘÍPAD KRAMNÝ: VŠECHNO JE JINAK

Kramný

 

Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace