Videoseriál Případ Kramný: Kauza je extrémní ukázkou oddanosti českých soudů k mediální objednávce. O vině a nevině zde rozhodl bulvár, ne soud

Videoseriál Případ Kramný: Kauza je extrémní ukázkou oddanosti českých soudů k mediální objednávce. O vině a nevině zde rozhodl bulvár, ne soud
Popisek: Ondřej Höppner a Václav Peričevič
11 / 07 / 2018, 18:00

„Monika a Klára Kramné nezemřely v důsledku elektrického proudu. Vše odpovídá otravě, otázka je čím a kdo je otrávil,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun v rozhovoru s Ondřejem Höppnerem.

Spolek Šalamoun bojuje za nezávislost české justice a poukazuje na zásadní nedostatky při českém vyšetřování a souzení Petra Kramného. Novinář Ondřej Höppner se případem dlouhodobě zabývá.

„V případu se objevují opravdové perly. Například Nejvyšší soud konstatoval, že Kramný nainstaloval Monice do auta záznamové zařízení – a tím ta věta končí. Každý si samozřejmě řekne, že je Kramný přinejmenším divný, že strká manželce do auta nějakou utajenou kameru. Ale už nikdo neřekne, že to byla běžná kamera, která sleduje dění před vozidlem,“ vysvětluje Peričevič.

psali jsme: Případ Kramný: Podivná postava Igora Dvořáčka, který to zřejmě celé zpískal a patří za to do pekla

Přístup českých soudů a policie byl jednoznačně ovlivněn snahou Kramného odsoudit a vyhovět tak mediální objednávce.

„Média si na případu vybudovala stroj na peníze, které proudily přímo úměrně prodanému nákladu. Verze, že vraždil Kramný, nemá podporu v realitě, je však ze všech možných verzi čtenářsky nejatraktivnější,“ říká Ondřej Höppner, který dvacet let řídil bulvární média včetně deníků Blesk, Aha, Šíp, Spy a další. Své působení v českém bulváru ukončil před vypuknutím kauzy Kramný a nyní se věnuje regionálním médiím.

psali jsme: VIDEOSERIÁL: Případ Kramný, všechno je jinak. Spolek Šalamoun: „I kdybychom přivedli k soudu Moniku a Kláru živé, stejně Kramného odsoudí.“

„Kauza Kramný je ukázkou propojení justice, která by měla být nezávislá, s policií a především médii. Absence kontrolních mechanismů způsobuje, že média realitu nepopisují, ale tvoří, což může v extrémních případech způsobit i devastaci životů nevinných,“ říká Kramný.

Případ Petra Kramného, který je podle všeho jedním z nejodpudivějších selhání justice v historii českého soudnictví, nyní čeká na nové otevření. Soud zasedne zřejmě již krátce po prázdninách.

Knihu Ondřeje Höppnera Případ Kramný – všechno je jinak si můžete objednat zde: //www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace