VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Kdo vyměnil klíčový důkaz? Čí je snímek srdce ve spise? Rozhovor s Václavem Peričevičem ze spolku Šalamoun

VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Kdo vyměnil klíčový důkaz? Čí je snímek srdce ve spise? Rozhovor s Václavem Peričevičem ze spolku Šalamoun
Popisek: Ondřej Höppner a Václav Peričevič
06 / 06 / 2018, 18:00

Odsouzení Petra Kramného na 28 let za údajnou vraždu manželky a dcery v Egyptě je zřejmě největší habaďůra v dějinách českého soudnictví. Důkazy žádné a co zbylo, se hroutí jako domeček z karet.

„Snímky srdcí Moniky a její dcery Kláry ve spise jsou obrázky jednoho jediného srdce. Dlouho se mělo za to, že jde o počítačově upravený snímek srdce Moniky. Nyní však podle nového posudku víme, že jde o obrázek srdce dítěte,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun v rozhovoru s investigativním novinářem Ondřejem Höppnerem, který se dlouhodobě kauzou Kramný zabývá.

Nálezy na srdcích Moniky a Kláry jsou klíčovým důkazem, na jehož základě byl Petr Kramný odsouzen na 28 let vězení. Měly dokazovat, že matka i dcera zemřely po úderu elektrickým proudem.

Tento fakt však již byl opakovaně vyvrácen. Navíc se ukázalo, že nejde o dva snímky dvou srdcí, ale o jeden počítačově upravený. K této záměně se již přiznali soudní znalci Smatanová a Dokoupil s Ústavu soudního lékařství v Ostravě s tím, že „se jim to nějak popletlo“.

psali jsme: VIDEO: Válka znalců v kauze Kramný vrcholí. Šance na obnovu procesu jsou značné: Stane se tak 30. 7., přesně pět let po smrti Moniky a Kláry?

Snímek srdce ve spise však podle nových poznatků nepatří dospělé ženě, ale dítěti, v tomto případě zřejmě Kláře, která zemřela během dovolené v Egyptě ve věku osmi let. Její matce Monice bylo v době smrti 36 let.

Vzhledem k novým skutečnostem a zmatkům kolem klíčového důkazu tak není vyloučeno, že dokonce nejde ani o snímek srdce Kláry, ale úplně jiného dítěte, který byl do spisu podstrčen.

Případ Kramný má být znovu otevřen během pár týdnů. Soud se bude muset vypořádat s novými znaleckými posudky, které vyvracejí, že by se případ stal tak, za co byl Kramný odsouzen.

psali jsme: VIDEO: Přinášíme názorný popis falšování klíčového důkazu v případě Petra Kramného. Další díl seriálu Ondřeje Höppnera

„Dokončujeme poslední detaily a brzy pošleme podnět soudu,“ řekla Security magazínu obhájkyně Petra Kramného MUDr. Jana Rejžková.

Proč by se někdo pokoušel Petra Kramného dostat do vězení? Byly falšovány důkazy, aby bylo vyhověno „mediální objednávce“? Je Petr Kramný nevinen a naopak padá podezření na Moniku Kramnou, která spáchala vraždu, sebevraždu a pokusila se zabít i svého manžela?

Sledujte vývoj případu na youtube, například zde:

nebo si objednejte knihu Případ Kramný, všechno je jinak:

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace