VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Mohl je zabít zbraní, která neexistuje, způsobem, který není možný, a nezanechat žádné stopy?

VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Mohl je zabít zbraní, která neexistuje, způsobem, který není možný, a nezanechat žádné stopy?
Popisek: Petr Kramný
20 / 06 / 2018, 18:00

Petr Kramný vraždil v Egyptě neexistující zbraní, elektrickým proudem, který nebyl, a jeho řádění nezanechalo na stopech obětí žádné stopy. Na základě této konstrukce dostal Petr Kramný za vraždu dvou lidí elektrickým proudem 28 let.

„Petr Kramný byl odsouzen za vraždu dvou lidí, ale o druhé zavražděné, jeho dceři Kláře, se v pitevní zprávě vůbec nemluví,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun v rozhovoru s Ondřejem Höppnerem pro Security Magazín.

Vše nasvědčuje tomu, že policie, média a soud opravdu velmi chtěly dostat Kramného za mříže – a v cestě jim stála jen absence důkazů. Zatímco na těle manželky Kramného Moniky byla nalezena jediná anomálie (otlak na krku) na těle malé Kláry nebylo nalezeno nic.

„Máme výpověď šéfa elektrikářů a údržby z hotelu Titanic Palace, kde k tragédii došlo, že během pobytu rodiny Kramných nedošlo k žádnému výkyvu spotřeby elektrického proudu,“ říká Václav Peričevič. Tento fakt zcela vyvrací možnost, že někdo vraždil elektřinou.

psali jsme: VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Kdo vyměnil klíčový důkaz? Čí je snímek srdce ve spise? Rozhovor s Václavem Peričevičem ze spolku Šalamoun

Nikdy se nenašla ani vražedná zbraň (vodič) a vše nasvědčuje tomu, že ani žádná nebyla. Podle výpovědi šéfa elektrikářů ani nikdo nemanipuloval s nočním stolkem, který byl vybaven světlem a zásuvkami. Ty jsou navíc nastaveny tak, aby nemohlo dojít k úrazu ani náhodou.

„Spolek Šalamoun byl osloven nejmenovaným českým kriminalistou, který se problematikou zabývá 35 let. Poskytli jsme mu dokumentaci k případu. Poté, co ji prostudoval, řekl, že do sebe klidně nechá v soudní síni vpustit tímto způsobem elektrický proud, protože ví, že takto se prostě nikdo zabít nedá,“ uvedl Peričevič.

K anomálii na krku Moniky (otlak) bylo vydáno několik znaleckých posudků. Podle některých šlo o vstup elektrického proudu, podle jiných o otlak, který mohl vzniknout například převázáním tělo provazy při transportu do České republiky.

psali jsme: VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Příčina smrti byl jed. Klíčový důkaz je fotka z Photoshopu? Rozhovor s Václavem Peričevičem ze spolku Šalamoun

„Když se na to ptali Dr. Nagyho, který prováděl pitvu v Egyptě, odpověděl, že by se k údajnému vstupu po elektřině rád vyjádřil, ale že když on těla pitval, žádný tam nebyl,“ říká Václav Peričevič.

K obnovení procesu s Petrem Kramným má dojít během několika týdnů, nejpozději v září tohoto roku.

Sledujte tento seriál na stránkách Security magazínu každou středu odpoledne. Knihu „Případ Kramný - všechno je jinak“ od Ondřeje Höppnera si můžete objednat zde:

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

 Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace