VIDEOSERIÁL: Případ Kramný, všechno je jinak. Spolek Šalamoun: „I kdybychom přivedli k soudu Moniku a Kláru živé, stejně Kramného odsoudí.“

VIDEOSERIÁL: Případ Kramný, všechno je jinak. Spolek Šalamoun: „I kdybychom přivedli k soudu Moniku a Kláru živé, stejně Kramného odsoudí.“
27 / 06 / 2018, 18:00

Jaká je šance, že bude Petr Kramný opět na svobodě? Novinář Ondřej Höppner pátrá v zákulisí největší kauzy posledního desetiletí a již ví, že byl na 28 let odsouzen člověk, který velmi pravděpodobně nic nespáchal.

„Šance na osvobození Kramného není velká,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. „O obnově řízení bude rozhodovat stejná soudkyně, která poslala Kramného do vězení.“

Kramného odsoudila bez jediného přímého či nepřímého důkazu soudkyně Renata Gilová na základě teze, že existuje jakýsi ucelený řetězec. Nyní již víme, že žádný neexistuje, protože nemá žádné články.

psali jsme: VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Mohl je zabít zbraní, která neexistuje, způsobem, který není možný, a nezanechat žádné stopy?

Neexistence jakýchkoliv důkazů proti Petru Kramnému byla zjevná už v době soudu, ale ostrých kontur nabyla až později, kdy se objevily posudky znalců, jejichž odbornost vysoce převyšovala ty, kteří svědčili v Kramného neprospěch.

„Soudkyně Gilová má šanci na únik v tom, že ji předložené důkazy uvedly v omyl. Dne je jasné, že na srdci zemřelých žádné stopy po elektrickém proudu nejsou. Ovšem kdo případ sledoval, ví, že bylo předem jasné, jak to dopadne,“ říká Václav Peričevič.

psali jsme: VIDEOSERIÁL Případ Kramný, všechno je jinak: Kdo vyměnil klíčový důkaz? Čí je snímek srdce ve spise? Rozhovor s Václavem Peričevičem ze spolku Šalamoun

Soudkyně Gilová během procesu Kramného okřikovala, chovala se k němu přehlíživě, místy se zdálo, že jde až o ponižování obviněného.

„Významnou roli v případu sehrál i manžel soudkyně, soudce Gil, který nařídil odposlechy Kramného telefonu. To by mohlo vypadat, že Kramného vině rozhodli doma v kuchyni a mělo by to stačit, aby se soudkyně z případu vyloučila,“ říká Peričevič.

K obnovení procesu s Petrem Kramným má dojít během několika týdnů, nejpozději v září tohoto roku.

Sledujte tento seriál na stránkách Security magazínu každou středu odpoledne. Knihu „Případ Kramný - všechno je jinak“ od Ondřeje Höppnera si můžete objednat zde:

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

 Petr Kramný

 Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace