VIDEO„To snad ne?! Já čekal na Superba půl roku,“ neslo se davem. A kleště pásáku se drtivě zakously

VIDEO„To snad ne?! Já čekal na Superba půl roku,“ neslo se davem. A kleště pásáku se drtivě zakously
11 / 06 / 2017, 23:15

V pátek se na tradiční přehlídce hasičů v Litoměřicích konala demonstrace zásahu integrovaného sboru při vyprošťování posádky po autonehodě. Na akci došlo i k totální demolici nového vozu Škoda Superb.

Kolem 16. hodiny se srotil dav dychtivých návštěvníků na výstavišti v Litoměřicích, kde se integrované složky chystaly k demonstraci vyprošťování raněných po těžké autonehodě. Obětním beránkem se stal úplně nový vůz značky Škoda Superb právě přivezený z Ženevského autosalonu, a to hned v nejluxusnější výbavě. Cena podle moderátora činila 1,4 miliony korun. 

Hasiči začali pomocí hydraulických kleští otevírat nového Superba jako konzervu, což vyvolalo lítost u mnohých přihlížejících. „ Já jsem na toho svého čekal skoro půl roku a oni je tu takto demolují. Trhá mi to srdce. To nemohli použít nějakou starší plechovku z autobazaru?“ stěžoval si pán vedle stojícímu sousedovi, který jen mlčky přitakával.

                              Foto:  Škoda Superb před zásahem

Posádka figurantů po odstřižení střechy, kufru a rozřezání předního skla byla z vozu vyproštěna a na některé čekalo pohotové ošetření v opodál stojící sanitce. Dílo zkázy však ještě nebylo dokonáno a do show se ohlušujícím zaklapáním kleští zapojil několika tunový pásový caterpillar se schopností uzvednout 6 tun, vyzbrojen obřím hydraulickým drapákem, který byl použit i při demolici mostů na dálnici D1. Během několika málo minut zůstala z torza připomínajícího vůz už jen hromádka plechů. Pravý důvod demolice nového Superbu byl však trochu sofistikovanější.

 „Podle informací, co mám, si Škoda auto nechala změřit, jak rychle se dají přestřihnout sloupky a vůbec měřila další bezpečnostní parametry při vyprošťování,“ vysvětlil redakci místostarosta Litoměřic a spolupořadatel hasičských slavností Karel Krejza. „ Taky mi toho nového vozu bylo líto, ale když to pomůže vývoji bezpečnosti a zachrání to v budoucnu životy, nejsem proti. My, jako město, jsme rovněž přispěli dobrovolným hasičům několika miliony z rozpočtu na nákup techniky,  protože to je prostě důležité, “ uzavřel kandidát do Sněmovny za ODS Krejza.

Hasičské slavnosti pokračovaly za velkého zájmu jednotlivých spolků a návštěvníkl i v sobotu a k vidění byly kupříkladu i parní čerpadla nebo historické hasičské vozy. 

 

autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace