VIDEO:Udělali němečtí inženýři chybu? Antiteroristická bariéra proti kamionům zafungovala až příliš

VIDEO:Udělali němečtí inženýři chybu? Antiteroristická bariéra proti kamionům zafungovala až příliš
07 / 05 / 2017, 11:15

Berlín, Stockholm, Nice. Města, kterými se v nedávné době prohnal kamion řízený teroristou a smetl přitom vždy několik desítek lidí. Němečtí inženýři ve světle těchto událostí vyvinuli proti tomu druhu útoku retardační zbraň pojmenovanou Nizzasperre, Niceská bariéra.

Když se ve Spojených státech rozmohlo řádění šílených střelců ve školách, zareagoval trh vývojem a následným prodejem neprůstřelných školních aktovek. V podobném duchu reagovali nyní inženýři, kteří se nechali inspirovat tragickými událostmi z vánočních trhů v Berlíně.

Na soukromém testovacím videu z německého města Ulsar je patrné, že se nejmenované firmě podařilo rozjetý menší nákladní vůz spolehlivě zastavit. Niceská bariéra však zafungovala tak dokonale, že zkušební jezdec byl i přes zpevněnou, vyrámovanou kabinu a další bezpečnostní pomůcky vážně zraněn a musel být převezen vrtulníkem do nemocnice. Nákladní vůz se však po kontaktu a ujetých několika málo metrech zastavil a zůstal nepojízdný.     

Technické detaily konstrukce jsou výrobním tajemstvím, podle dostupných informacích má jít ale o relativně lehkou a malou kovovou konstrukci, která při nárazu využije kinetické energie vozu k tomu, aby jej nadzvedla a zastavila.

Tak jako už dnes kupříkladu naleznme v pražském metru odpadkové koše, které mají vydržet i výbuch bomby, setkáme se dost možná při vánočních trzích a jiných podobných akcích, kde se koncentruje větší množství obyvatel, s podobným protiteroristickým doplňkem. 

 

zdroj: www.hna.de 

Tagy článku