VIDEO:Udělali němečtí inženýři chybu? Antiteroristická bariéra proti kamionům zafungovala až příliš

VIDEO:Udělali němečtí inženýři chybu? Antiteroristická bariéra proti kamionům zafungovala až příliš
07 / 05 / 2017, 11:15

Berlín, Stockholm, Nice. Města, kterými se v nedávné době prohnal kamion řízený teroristou a smetl přitom vždy několik desítek lidí. Němečtí inženýři ve světle těchto událostí vyvinuli proti tomu druhu útoku retardační zbraň pojmenovanou Nizzasperre, Niceská bariéra.

Když se ve Spojených státech rozmohlo řádění šílených střelců ve školách, zareagoval trh vývojem a následným prodejem neprůstřelných školních aktovek. V podobném duchu reagovali nyní inženýři, kteří se nechali inspirovat tragickými událostmi z vánočních trhů v Berlíně.

Na soukromém testovacím videu z německého města Ulsar je patrné, že se nejmenované firmě podařilo rozjetý menší nákladní vůz spolehlivě zastavit. Niceská bariéra však zafungovala tak dokonale, že zkušební jezdec byl i přes zpevněnou, vyrámovanou kabinu a další bezpečnostní pomůcky vážně zraněn a musel být převezen vrtulníkem do nemocnice. Nákladní vůz se však po kontaktu a ujetých několika málo metrech zastavil a zůstal nepojízdný.     

Technické detaily konstrukce jsou výrobním tajemstvím, podle dostupných informacích má jít ale o relativně lehkou a malou kovovou konstrukci, která při nárazu využije kinetické energie vozu k tomu, aby jej nadzvedla a zastavila.

Tak jako už dnes kupříkladu naleznme v pražském metru odpadkové koše, které mají vydržet i výbuch bomby, setkáme se dost možná při vánočních trzích a jiných podobných akcích, kde se koncentruje větší množství obyvatel, s podobným protiteroristickým doplňkem. 

 

zdroj: www.hna.de 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.