VIDEO:Vybuchlo letadlo s Alexandrovci už ve vzduchu? Česká advokátka nabízí úplně jinou, šokující verzi

VIDEO:Vybuchlo letadlo s Alexandrovci už ve vzduchu? Česká advokátka nabízí úplně jinou, šokující verzi
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: letadlo
03 / 01 / 2017, 16:00

Česká advokátka Miroslava Hustáková, která se znala několika předními představiteli slavných Alexandrovců, odmítá ofiicální ruskou verzi, že Tu-154 spadlo kvůli technické závadě.

Na svém Facebooku prezentoval několik verzí příčin pádu letadla, které se zřítilo do Černého moře s 92 lidmi na palubě. Hustáková v prvé řadě reaguje na videozáznam hotelů v Soči, které měly zaznamenat výbuch předmětu letícího nízko nad hladinou moře. Tím naznačuje, že tupolev mohl vybuchnout už nad hladinou Černého moře. K podpoře svého tvrzení přikládá i videozáznam.

 

Hustáková poukazuje na to, že oficiální reakce na záznam je taková, že kamera zaznamenala tento předmět až půl hodiny po zřícení Tu-154. Advokátka se tedy ptá, co vybuchlo půl hodiny po pádu letadla, když tam údajně nemělo letět žádné další letadlo:

Dobrá tedy, co na nebi vybuchlo půl hodiny po pádu letadla, kde zahynulo 92 lidí? To tam letělo jiné letadlo?“ ptá se advokátka.

Následně se zamýšlí nad otázkou, jak to, že 3 600 lidí zapojených do záchranných operací našlo z 92 mrtvých pouze 20 těl. Hustákové přijde i zvláštní, že největší nalezenou částí trupu letadla je jen trup s 10 okny, když tupolev spadl z výšky pouhých 260 metrů. To dává do protikladu s letadlem sestřeleným na Donbasu, které se zřítilo z běžné letové hladiny a jeho oběti se se našly většinou v kuse.

Čtěte také: Za pádem ruského letadla může být závada vztlakových klapek

V diskusi pak Hustáková otevírá otázku, proč letadlo muselo v Soči dotankovat palivo, když vzdálenost do Sýrie není velká.

„Na to se ptal i Žirinovskij. Nikdo mu to nevysvětlil,“ uvedla advokátka.

Nad nestadardním vyšetřováním letecké tragédie se i zamýšlí bývalý zaměstnanec ministerstva zahraničí, nyní bloger Heřman Chromý. Ten na základě informací z ruských webů poukazuje na fakt, že šéf komise vyšetřující pád letadla, ministr dopravy Mark Solonin, řekl ke zřícení pozoruhodný závěr: 

Je zřejmé, že práce techniky byla nestandardní.“ Ale podle velitele ozbrojených sil bezpečnostních služeb v letectví generála Bajnetova „k jasnému selhání techniky – podle předběžných údajů – nedošlo“.

To by tak vylučovalo oficiální ruskou verzi, že došlo k technické závadě na letounu, která vznikla na vztlakových klapkách.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, youtube.com

psali jsme:

Rána pro Rusko: Letadlo s Alexandrovci se zřítilo do Černého moře

Charlie Hebdo bohužel přestřelil. Do mrtvých se nekope

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.