,,Vidět si vzájemně do tváře je součástí lidské komunikace". Evropská lidová strana volá po zákazu zahalování v celé EU

,,Vidět si vzájemně do tváře je součástí lidské komunikace&quote;. Evropská lidová strana volá po zákazu zahalování v celé EU
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: burka
20 / 04 / 2017, 08:00

Největší evropská politická skupina Evropská lidová strana (EPP) vyzývá k zákazu zahalování ve všech členských státech EU.

EPP, která nejsilnější politickou skupinou v europarlamentu, přijala tento požadavek do svých dlouhodobých politických cílů.

Zákaz by se měl týkat všech členských států EU. Lídr EPP Manfred Weber tento požadavek potvrdil, když řekl německým médiím, že skupina chce prosadit ,,úplný zákaz zahalování v celé EU". Stalo se tak na kongresu, který se konal na Maltě.

Čtěte také: Lotyšsko zakáže zahalování obličeje. I kvůli bezpečnosti

EPP volá po zákazu zahalování na veřejných místech ze dvou důvodů. Za prvé je to otázka bezpečnosti a za druhé zahalování je podle stanoviska EPP v rozporu s ,,integrální součástí lidské komunikace", jíž je vzájemné vidění si do tváře. EPP nemá v europarlamentu zatím sílu požadavek prosadit, nicméně bude chtít zařadit diskusi o tomto problému na pořad jeho jednání.

Čtěte také: Maroko zakázalo z bezpečnostních důvodů muslimské burky

Evropský trend je v současné době spíše nakloněn zákazu zahalování. Čím dál více států o něm uvažuje či už přijaly v tomto směru příslušný zákon. Nejnověji zakázalo zahalování na veřejných místech Rakousko. Předtím tak učinilo například Bulharsko.

 

psali jsme:

Rakousko definitivně zakázalo zahalování na veřejnosti

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.