Vietnam přesunul tajně raketový systém na Spratlyho ostrovy

Vietnam přesunul tajně raketový systém na Spratlyho ostrovy
Popisek: Ilustrační foto
10 / 08 / 2016, 02:45

Agentura Reuters přinesla informaci o tom, že Vietnam přesunul tajně do svých pevností na Spratlyho ostrovech izraelská zařízení na odpalování raket.

Raketový systém Extra od izraelské firmy IMI je přesná, taktická raketa s doletem 20-250 kilometrů a přesností zásahu cíle asi 10 metrů.

Extra

Tento raketový systém je tedy schopen zasáhnout čínské vzletové a přistávací dráhy stavěné na čínských umělých ostrovech - aby Čína získala sporné oblasti v Jihočínském moři, které se hlavně týkají útesů kolem Spratlyho ostovů, buduje umělé ostrovy, které cíleně militarizuje.

Nejnovější zpráva Pentagonu tak hovoří o třech ,,umělých zemích" uvnitř Spratlyho ostrovů, které v současné době budují přístavy a přistávací dráhy. Čína rovněž hloubí kanály a vybagrovala půdu pro vytvoření přístavů. K tomu se přidružují vybudované komunikace a logistické a rozvědné budovy. 

Zpráva Pentagonu hovoří o tom, že Čína postupně zvyšuje svou přítomnost v Jihočínském moři letišti, lodními zařízeními, zbraněmi a výbavou umožňující sledování.

Zdroj: Alert5

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.