Vietnamská halal polévka pro české vojáky?

Vietnamská halal polévka pro české vojáky?
Popisek: Vtip to bohužel není
27 / 09 / 2016, 12:30

AKTUALIZOVÁNO / Ministerstvo obrany na sociální síti zveřejnilo stanovisko generálního štábu české armády.

27.9. / Stanovisko GŠ AČR:
Centrálně jsou pro potřebu operačních zásob pořizovány k zajištění studené stravy pro příslušníky AČR pouze Bojové dávky potravin (BDP), přičemž tyto bojové dávky potravin předmětnou polévku neobsahují.

Objednávání jiných druhů studené stravy si řeší vojenské útvary a zařízení ve své gesci decentrálním způsobem a potraviny jsou jim dodávány z běžné distribuční sítě v ČR.
Konkrétně tyto polévky VIMI obdržel mezi ostatními položkami 41. mechanizovaný prapor od cateringové společnosti decentrálním způsobem na základě uzavřené smlouvy o zajištění stravování, jejíž součástí je i dodání potravin na cvičení. Polévka byla v soupisu, který byl předložen útvaru, deklarována jako: kuřecí polévka instantní.

V současné době se již tyto polévky ve skladu 41. mechanizovaného praporu nenachází a na základě jednání útvaru s dodavatelem mu ani dále nebudou dodávány.

Zdroj: parlamentnilisty.cz


 

26.9. / Poslankyně Jana Černochová přinesla na svém FB profilu informaci, že vojáci Armády České republiky dostávají na cvičení vietnamskou kuřecí polévku splňující "halal".

Jana Černochová (ODS): "Opravdu naše armáda hodlá "vyživovat" naše vojáky na vojenském cvičení vietnamskou kuřecí polévkou v halal verzi? Ostudné. Zavřela bych provianťáka na týden do ubikace a dávala mu jí každý den. Proboha, proč halal? Uniklo mi něco, nemají společné alianční cvičení s Turky? Tak tohle se fakt zásobovačům hodně nepovedlo! Nemluvě o tom, že výživová hodnota je mizerná a pro vojáky zcela nevhodná. Nutričně i ideologicky..."

Halal

Nápis na sáčku hovoří jasně... Když odhlédneme od Halal (a že to jde dost těžce), tak instantní polévky nutriční odborníci doporučují jííst jen vyjímečně - obsahují mnoho soli, glutamáty a chybí v nich prakticky všechny důležité látky jako bílkoviny, tuky, minerální látky nebo vitamíny.

Opravdu si naši vojáci zaslouží něco takového?

Zdroj: FB Jany Černochové

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.