Viktor Orbán natvrdo: Soros chce pomocí EU vytvořit islamizovanou Evropu

Viktor Orbán natvrdo: Soros chce pomocí EU vytvořit islamizovanou Evropu
Popisek: George Soros
25 / 07 / 2017, 12:00

Slovní válka mezi maďarským premiérem Viktorem Orbánem a kontroverzním miliardářem Georgem Sorosem pokračuje.

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil kontroverzního miliardáře George Sorose, že chce s vydatnou pomocí EU vytvořit ,,novou, smíšenou islamizovanou Evropu". Řekl to při své návštěvě Rumunska.

Orbán, který dlouhodobě kritizuje miliardáře žijícího v USA z toho, že chce do Maďarska přivést statisíce migrantů, prohlásil, že Sorosův vliv je nyní silnější spíše v Bruselu než USA či Izraeli. Orbán doporučil evropským institucím, aby zmenšily pokud možno Sorosův vliv, který je podle maďarského premiéra až neúměrně silný. 

Orbán se domnívá, že Soros chce v těsné spolupráci s EU svými plány ,,zlikvidovat" Evropu. ,,Evropská unie, Evropská komise musí znovu získat nezávislost na Sorosově říši dříve, než tento miliardář dokončí svůj program destrukce Evropy," řekl ve svém projevu na univerzitě v Rumunsku Orbán. V této souvislosti dodal, že jedině procesem zastavení přílivu do Evropu může začít skutečná reforma EU.

Orbán se Sorosem již několik měsíců vedou ,,slovní válku, v níž se osobně napadají. V červnu prohlásil kontroverzní miliardář, že Maďarsko je mafiánským státem, jehož hlavním architektem je právě Orbán, ten dříve o Sorosovi řekl, že je pouze finančním spekulantem, který zničil miliony životů Evropanů.

 

psali jsme: Miliardář Soros má pro EU řešení. Nové daně, povinnost přijímat uprchlíky a integrovat je do společnosti

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.