Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů

Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Viktor Orbán
27 / 04 / 2017, 16:00

Slovní válka mezi maďarským premiérem Viktorem Orbánem a vlivným miliardářem Georgem Sorosem se přiostřuje.

Maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi se především nelíbí, že proti němu podala EU žalobu kvůli jeho vypovězení Středoevropské univerzity z Maďarska. Podle EU Orbánova vláda záměrně brání Středoevropské univerzitě v existenci a kroky vlády jsou politicky motivované.

Středoevropskou univerzitu založil kontroverzní miliardář George Soros, s nímž je Orbán dlouhodobě ,,na kordy". Podle maďarského premiéra je žaloba zcela neopodstatněná. Naopak obvinil Středoevropskou univerzitu z ,,podvodu", protože podle něho vydává diplomy, které mají platnost jak v Maďarsku, tak i USA. I když je škola registrována v USA, nemá zde žádné odpovídající zázemí ani kampus.

Ve svém vystoupení v Evropském parlamentu Orbán striktně odmítl, že by sérií zákonů, které se týkají školství, chtěl cíleně zlikvidovat Středoevropskou univerzitu. Maďarský parlament totiž schválil omezení působení zahraničních škol v zemi.

 

Orbán se ve svém plamenném projevu pustil do kontroverzního miliardáře Goerge Sorose, jehož nazval ,,finančním spekulantem", kvůli němuž přišly miliony o své peníze, aby on na tom mohl vydělat. Podle Orbána právě Soros ,,zničil miliony životů Evropanů". Obvinil EU, že je se Sorosem ,,jedna ruka".

Orbán o Sorosovi již dříve prohlásil, že zpolitizoval  své neziskové organizace, které označil za ,,politické hráče" a ,,placené aktivisty", jež jsou placeny právě vlivným miliardářem.

psali jsme:

Miliardář Soros prý připravuje "válku proti Trumpovi"

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.