Viktor Orbán v předvečer výročí vpádu sovětských vojsk do Maďarska: Odmítáme ,,sovětizaci" ze strany Bruselu

Viktor Orbán v předvečer výročí vpádu sovětských vojsk do Maďarska: Odmítáme ,,sovětizaci&quote; ze strany Bruselu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Viktor Orbán
24 / 10 / 2016, 10:30

Maďarský premiér Viktor Orbán, dlouholetý kritik EU, prohlásil na slavnostním shromáždění připomínajícím 60 let od sovětské okupace Maďarska, že jeho země se musí účinně bránit ,,sovětizaci" ze strany EU.

Na akci Orbán apeloval především na to, že Maďarsko, ale i další země se nesmějí podrobit diktátu Bruselu, kterému se musí naopak postavit.

Orbán se také jasně vymezil proti imigraci do Maďarska a řekl, že je nutné bránit hranice před masovým přílivem uprchlíků. V této souvislosti připomněl, že svoboda v Evropě závisela na národním státu a křesťanských tradicích.

Orbán v souvislosti s EU a imigrací mimo jiné řekl:

,,Lidé, kteří milují svobodu, musejí ochránit Brusel před sovětizací, tedy od lidí, kteří nám chtějí říkat, s kým bychom měli žít v naší zemi."

A pokračoval dále:

,,Jakožto dědici odkazu roku 1956 nemůžeme dovolit Evropě, aby zpřetrhala své kořeny, které ji učinily velkou, a pomohla nám přežít sovětskou okupaci. Neexistuje svobodná Evropa bez národních států a tisíce let moudrosti pramenící z křesťanství."

Maďarsko bylo přes 60 lety okupováno sovětskými vojsky, protože se chtělo stát nezávislým státem mimo sféru vlivu Sovětského svazu,  svrhnout totalitní komunistickou moc a vystoupit z Varšavské smlouvy. Při povstání a po něm následkem represí zemřelo tisíce Maďarů.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.