"Víme, kde žijete vy a vaše děti" - výhrůžky německým novinářům?

&quote;Víme, kde žijete vy a vaše děti&quote; - výhrůžky německým novinářům?
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Pegida - pochod v Drážďanech
07 / 10 / 2015, 20:45

Německá společnost se rychle radikalizuje. Jak raketově rostou odhady počtu uprchlíků přicházejících do Německa vzrůstá i radikalizace německé společnosti, především na východě Německa.

Podle nezávislých odhadů neustále stoupá počet demonstrantů na pravidelných pondělních pochodech v Drážďanech. Informaci zveřejnil server politico.eu

Ačkoliv oficiální odhady hovoří o 7,5 až 9 tisíci stoupenců v posledním týdnu, samotná Pegida uvádí čísla mnohem vyšší, kolem 20 tisíc. Hnutí Pegida se od loňského roku rozdělilo do několika soupeřících frakcí, a některé z nich se stále víc radikalizují a jsou agresivnější i vůči novinářům, které označují termínem Lügenpresse  (lživá propaganda), což je termín používaný nacisty.

PEGIDA opět posiluje. V Drážďánech protestovaly tisíce lidí

Mluvčí na pondělní akci Pegidy údajně vyzývali k aktům občanské neposlušnosti. Terčem protestů jsou nejen muslimové a migranti z Balkánu, ale všichni žadatelé o azyl a také "zrádci voličů - politici a novináři."

Novináři uvedli, že jim přichází nenávistné i výhružné e-maily, které obsahují například výhrůžky jako: „Víme, kde žiješ ty i tvoje děti." Dva reportéři byli během nedávného shromáždění zbiti, zatímco dav okolo násilníky povzbuzoval.

"Od jara 2015 pozorujeme radikalizaci, která stoupá spolu s rostoucím počtem uprchlíků," řekl Frank Richter ze Státního úřadu pro výchovu k občanství. "Nemohu vyloučit, že se tyto skupiny budou dále radikalizovat a spojovat se s dalšími skupinami v zemi," uvedl a měl tím na mysli zřejmě pravicové Národní demokraty (NPD), "xenofobní stranu", která ve volbách získala křesla ve spolkových parlamentech a místních samosprávách.  

Tagy článku