Víme první: Drahoš se sešel s Gazdíkem nad míchanými vajíčky

Víme první: Drahoš se sešel s Gazdíkem nad míchanými vajíčky
31 / 01 / 2018, 23:30

Ve středu dopoledne se sešel v pražské restauraci Savoy neúspěšný kandidát na prezidenta profesor Jiří Drahoš a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík.

Podle informací redakce si oba pánové ve středu okolo půl desáté dopolední v pražské restauraci Savoy na Újezdě objednali míchaná vajíčka a kávu a řešili spolu další směřování Jiřího Drahoše. 

,,Viděl jsem je skrze výlohu, pili kávu a jedli míchaná vajíčka, uvedl pro SM zdroj, který si nepřál být jmenován a následně vyslechl kus rozhovoru v restauraci." Redakce zjišťuje obsah schůzky, nicméně v každém případě už samotné její uskutečnění potvrzuje kuloární spekulace o námluvách STAN a Drahoše. 

Security magazín tak oslovil předsedu hnutí STAN Petra Gazdíka, který potvrdil, že se schůzka s Jiřím Drahošem skutečně konala. K možné spolupráci s neúspěšným prezidentským kandidátem se však vyjádřil neurčitě. ,,Byla to přátelská snídaně po prezidentské volbě, na které jsme si vyměňovali názory na to, co dál," sdělil redakci. Podle Gazdíka nešlo o nic jiného než o výměnu pohledů a názorů na ,,různé věci".

Související: Jak je to s členstvím v Římském klubu? Drahoš nám odpověděl a „stáhl“ i Zemana

Jiří Drahoš se ke svému budoucímu angažmá v politice nevyjádřil, nicméně na volebním štábu po vyhlášení výsledků voleb uvedl, že ,,Nekončíme". Otevírá se mu tedy prostor pro další působení, ať už v nadcházejících senátních a komunálních volbách nebo třeba v širší sněmovní koalici, kterou by svým jménem zaštítil. 

 

Autor: Jan Blažek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.