VÍME PRVNÍ: Sebevrazi mají ve Sněmovně utrum. Zabrání tomu nová „vychytávka“

VÍME PRVNÍ: Sebevrazi mají ve Sněmovně utrum. Zabrání tomu nová „vychytávka“
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
07 / 07 / 2015, 20:15

Vedení Poslanecké sněmovny dostatečně vylekal incident z konce dubna, při němž se zoufalý muž pokusil o sebevraždu skokem z galerie pro hosty.

Pádu na hlavu poslanců by napříště mělo zabránit bezpečnostní plexisklo.

V Poslanecké sněmovně ve středu 29. dubna večer se jeden ze sledujících diváků pokoušel spáchat sebevraždu skokem z balkonu. Přímo pod ním přitom seděly ve svých lavicích desítky poslanců. Muž se pokoušel přelézt zábradlí na galerii pro veřejnost. Zasáhla proti němu sněmovní ochranka, se kterou se ale muž začal prát. U řečnického pultíku v té době mluvila poslankyně TOP 09 Eva Chalánková, která si incidentu všimla a upozornila na něj předsedajícího Petra Gazdíka. V lavicích pod balkonem nejrychleji zareagovali poslanci Jiří Koskuba (profesí lékař) a Marek Černoch, kteří běželi na galerii případně vypomoct.

Redakce zjistila informaci o instalování bezpečnostního plexiskla z důvěryhodných zdrojů blízkých Sněmovně. S trochou nadsázky se dá tvrdit, že divák parlamentního řečnění si bude připadat trochu jako na hokeji, akorát místo puků budou poletovat jadrná slova v rozpravách k zákonům.

Už dnes kupříkladu není možné posadit se na galerii do první řady a na bezpečnost dohlíží všudypřítomná ochranka. Hosté musí též vyklidit prostor a v případě přerušení schůze jsou vykázáni do přilehlého foyer.

 

Tagy článku