VÍME PRVNÍ: Sněmovna se pomstí Krnáčové. Chystá zábor Malostranského náměstí

VÍME PRVNÍ: Sněmovna se pomstí Krnáčové. Chystá zábor Malostranského náměstí
01 / 03 / 2017, 17:15

Poslanecká sněmovna chystá rozsáhlá bezpečnostní opatření týkající se zabezpečení budovy. Z organizačního výboru vzešel návrh na vytvoření bezpečné zóny, která zahrnuje řadu přilehlých ulic, ale i kupříkladu Malostranské náměstí.

 

„Parlamentní stráž bude v bezpečnostní zóně kontrolovat pohyb a pobyt osob, provoz na pozemních komunikacích tak, aby byla zajištěna bezpečnost sídla,“ píše se v návrhu zákona. Parlamentní stráž bude rovněž moci použít technické prostředky k detekci zbraní a výbušnin u všech projíždějících vozidel. 

Pro narušený vztah s pražským magistrátem, který neváhal loni sebrat Sněmovně parkovací místa na Malostranské náměstí, je však klíčová jiná pasáž zákona. „ parkování v bezpečnostní zóně mohou tyto orgány povolit se souhlasem vedoucího kanceláře Poslanecké sněmovny.“ Jinými slovy pokud návrh zákona projde, budou s velkou pravděpodobností moci poslanci své automobily parkovat opět na Malostranské náměstí magistrátu navzdory.  

„ Co Vám budu povídat, je to tak trochu pomsta Krnáčové, ale na druhou stranu se s tím zvýší bezpečnost, která je opravdu tristní. Může sem kdokoli vjet s bombou až pod jednací sál. Nezapomeňte, že sem chodí i studenti na exkurze a další návštěvy a při současné bezpečnostní situaci v Evropě je zpřísnění namístě, “ uvedl pro Securitymagazin.cz  poslanec seznámený s připravovaným zákonem.    

Novelou zákona smetou poslanci ještě další problém. Městská policie vyhlásila v minulých týdnech poslancům válku kvůli parkování. Nedávno některým vozidlům opatřeným poslaneckou parkovací kartou nasadila dokonce botičku, přestože tak podle zákona nesmí učinit. Policista může pouze autu udělit blokovou pokutu, případně, pokud vozidlo zvlášť překáží provozu, může učinit odtah.  Řada poslanců si již na počínání strážníků stěžovala. 

Zákon dále upravuje výčet ulic a konkrétní adresy, které do bezpečné zóny spadnou. Jedná se o ulice Sněmovní, Tomášská, u Zlaté studně, Thunovská, Valdštejnské nám, Zámecká ulice a část Letenské ulice

Autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace