VÍME PRVNÍ: Týden před začátkem Arabfestu v Plzni zatýkala policie. Scéna jak z akčního filmu

VÍME PRVNÍ: Týden před začátkem Arabfestu v Plzni zatýkala policie. Scéna jak z akčního filmu
24 / 03 / 2017, 09:00

Plzeň je v těchto dnech plna reklamních poutačů upozorňující na již tradiční festival Arabfest, který začíná příští čtvrtek. Bannery a billboardy se však nelíbily některým členům Bloku proti islamizaci, kteří se rozhodli upravit je po svém. Jejich počínání ale nenechala bez povšimnutí policie.

 Podle informací redakce Securitymagazin.cz obcházeli stoupenci BPi zastávky městské hromadné dopravy na Lochotíně, Slovanech a v dalších čtvrtích města, kde visící inzerci "dokrášlovali" vlastními letáky a nálepkami (viz níže).  Toto počínání však shledali policisté protiprávním a rozhodli se k zásahu. 

Podle očitých svědků došlo také k zadržení řidiče, který pomáhal s rozvozem stoupenců BPi po Plzni. „ Byla to scéna jak z nějakého akčního filmu. Přijely dva policejní vozy se zapnutým majákem na parkoviště před bytovku. Jeden vůz se postavil před a druhý za auto tak, aby řidič nemohl odjet. Prostě jej zablokovali. Pak policisté vyskočili pohotově z vozu, řidiče zadrželi a následně odvezli na policejní stanici,“ informoval Securitymagazin.cz obyvatel města pan Petr. Redakci se sice podařilo sehnat kontakt na zadrženého, ten se však k případu odmítli jakkoli vyjádřit. Přiznal pouze, že byl odveden na policejní stanici k podání vysvětlení. Policie v současnosti případ řeší. 

foto: reklama na zastávce

V Plzni bude probíhat letos již šestý ročník festivalu a v polovině dubna se vystoupení přesune do Prahy. Několikadenní program Arabfestu zahrnuje koncerty, přednášky českých i zahraničních odborníků, debaty, taneční vystoupení, výstavy, workshopy, ochutnávky pokrmů a mnoho dalšího, co je spjaté s kulturou Blízkého východu. Podle organizátorů je hlavním cílem festivalu představit arabský svět veřejnosti v jiných souvislostech, než jak tomu činí média. Arabfest je pořádán studenty a pracovníky Katedry blízkovýchodních studií FF Západočeské univerzity.

Blok proti islamizaci se v loňském roce odštěpil od Bloku proti islámu, který vedl docent Martin Konvička. Právě v Plzni patří jeho stoupenci mezi nejaktivnější. 

autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace